Kladrubský o honu na Budějovice: Jsme teď ve druhé lize jako Sparta

Kladrubský o honu na Budějovice: Jsme teď ve druhé lize jako Sparta

Třiatřicetiletý kapitán Českých Budějovic Jiří Kladrubský před startem ostrých soutěžních bojů informoval, že nálada v kabině Dynama je dobrá a že v ní panuje zdravá nervozita.

"Jsme v takové pozici, že předpokládám, že ostatní týmy už proti nám budou hrát jinak, než hrály, protože budeme favorité a oni se budou chtít vytáhnout. Ale cíl máme jasně daný. Jít za přímým postupem, protože přes baráž by to bylo daleko těžší," uvedl na stránkách idnes.cz bývalý reprezentační obránce, jehož mužstvo zahajuje jaro ve Vlašimi a poté ho čeká výjezd do Prostějova.

Lídr FNL, kerý má na druhou Jihlavu náskok dvou bodů a od třetího Hradce Králové ho dělí pětibodový rozdíl, bude naháněn týmy pod sebou. "Bude to složité, ale pokud chceme hrát první ligu, budeme to muset ustát. Jak už bylo řečeno, když budeme vyhrávat, nemusíme se na nikoho ohlížet. A já chci hrát první ligu," pokračoval na webu idnes.cz zkušený svěřenec kouče Davida Horejše.

V pozici největšího favorita bude Dynamo nově. "Je to hlavně o psychice. Když to trochu převedu, tak jsme teď ve druhé lize jako Sparta. Musíme vítězit venku i doma a pořád potvrzovat naše postavení. Jediní, kdo nás o postup může připravit, jsme my sami. Neříkám, že 14 zápasů jasně vyhrajeme, ale jde o to, aby nás případné zaváhání nesložilo. A musíme počítat s tím, že je dost zápasů, abychom to napravili. Já jsem nastavený tak, že chci vyhrát každý zápas. Nesnáším porážku ani v bagu. A to je v našem týmu nové. Od podzimu cítím každý trénink, že všichni jezdí naplno. V uvozovkách to řeknu tak, že jsme na tréninku schopní zlámat si nohy. Tahle chuť a nasazení, to mi dřív chybělo. Pro mladé kluky je to nejlepší cesta, jak hrát ligu. A my starší jim k tomu chceme pomoci. Jeden za druhého jezdí. Věřím tomu, že tam sedí dvacet frajerů, co chtějí hrát první ligu. Jestli budou hrát, nebo ne, tak to se neřeší," uzavřel bojovně naladěný spoluhráč Táborského, Ledeckého, Provoda, Marečka, Brandnera a spol., jehož vyjádření vyšlo na serveru idnes.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.