Ancelotti si před šlágrem s Juventusem rýpnul do vlastních řad: Občas hrajeme na hranici průměrnosti

Ancelotti si před šlágrem s Juventusem rýpnul do vlastních řad: Občas hrajeme na hranici průměrnosti

V aktuální tabulce nejvyšší italské soutěže jim patří sice druhé místo, ale také je nutno dodat, že z něho ztrácí propastných 13 bodů na první Juventus. Trenér fotbalistů Neapole před vzájemným měřením sil právě s tímto soupeřem vydal „zvláštní“ prohlášení, u kterého se i spousta fandů Azzurri musí drbat na hlavě.

„Postavení v tabulce nelže, Juventus si zaslouží uznání za to, co se jim povedlo. Jsou naprosto vynikajícím mužstvem, jemuž lze jenom těžko konkurovat. To my jsme oproti tomu někdy jen na hranicí té průměrnosti, proto musíme akceptovat, že jim nešlapeme na paty,“ pravil Ancelotti během předzápasové konference.

Tímto tvrzením se samozřejmě nechtěl nikoho dotknout a už vůbec ne domácích příznivců. „Měli jsme nějaká špatná utkání, která jsme nezahráli tak, jak jsme si představovali, ale tak už to bohužel chodí. Pokud nás Juventus porazí, o titulu už nemůže být žádných pochyb,“ poukazoval na moment, kdy už bude definitivně rozhodnuto.

Jak se tedy taková rozjetá mašina dá zastavit? „Je důležité si uvědomit, že si musíme navzájem věřit. Kdybych já nevěřil tomu, že je možné se s Juventusem měřit, vůbec bych do Neapole nešel. Bohužel jsme ještě méně zformovaný než například takový Bayern Mnichov, ovšem zato tu máme dobrou společnost a máme k sobě blíž jako rodina,“ pokračoval Ancelotti.

A samotný návod je tedy jednoduchý. „V týmech, kde je hvězda, jako je Cristiano Ronaldo, musíte eliminovat hru, která vede k němu. Je tedy podstatné zarazit ty akce už v zárodku, nikoliv to hasit až v momentě, kdy je u míče,“ dodával.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.