Páník připomenul, jak je pro něho důležitý Jánoš: S jeho absencí jsme se bohužel proti Zlínu neuměli vypořádat

OBSAHUJE OHLASY

Duel se Spartou si vzal svou daň. Nejenomže Baník podlehl svému pražskému rivalovi 2:3, ale navíc v tom utkání přišel i o Adama Jánoše, jehož ztráta se podle trenéra Bohumila Páníka stala při domácí prohře klíčová.

Páník připomenul, jak je pro něho důležitý Jánoš: S jeho absencí jsme se bohužel proti Zlínu neuměli vypořádat

„Zlín nám ukázal, jak se hraje fotbal, když jste zahnáni do kouta a nuceni spoléhat se sami na sebe. Změny v sestavě jim pomohly se na nás připravit, například Hlinka dokonale zabezpečil pozici číslo 6 a my se s tím měli potíže vypořádat,“ hodnotil trenér Ostravy průběh utkání, v němž jeho tým před zraky domácích příznivců prohrál 1:2.

A zatímco jeden tým dokonale zabezpečil střed pole, ten druhý tam měl mezery. „Nám se bohužel nepodařilo nahradit Adama Jánoše a opět se ukázalo, jak je pro nás důležitý,“ pravil Páník na adresu svého šestadvacetiletého záložníka, jenž v měření sil proti Ševcům chyběl.

Hostující Poznar poté ve druhém poločase dal vítěznou branku, po níž navíc přišlo ještě vyloučení Baníku. Domácí tedy dohrávali o desíti a vidina zisku bodů se jim vzdalovala. „Možná až zbytečně jsme soupeři otevřeli prostor, který toho využil a dal gól. Ta branka nás zlomila, protože za stavu 1:1 jsme ještě měli tři brankové příležitosti, kdy se s tím dalo něco dělat."

Důležité je teď nevěšet hlavy. Před Ostravou je výjezd na Slavii. „Věřím sice, že využít nějakou naší předchozí šanci, tak bychom to pak dotáhli do šťastného konce, ale takový už je holt fotbal. Nesmíme se tím nechat zlomit, před námi je zápas se Slavií a i s ní se dá hrát,“ uzavřel své hodnocení Páník.