Dočkal: Vstup do jara se nám povedl, přestože na Plzeň a Slavii je díra pořád velká

Dočkal: Vstup do jara se nám povedl, přestože na Plzeň a Slavii je díra pořád velká

Pražská Sparta je zatím na jaře stoprocentní. V sobotu dokázala vyhrát i svůj čtvrtý duel, přestože pod Ještědem vstřelila pouze jednu branku. Jednalo se o první venkovní duel kapitána Bořka Dočkala, který po zápase poukazoval na náročnost duelu v Liberci, ale také na zlepšující se atmosféru v kabině pražského celku.

Fanoušci si vymodlili jeho příchod a zatím se zdá, že by právě zkušený reprezentant mohl vyvézt letenský celek z krize. „Na třetí pozici máme teď více klidu, ale rádi bychom teď koukali před sebe. Ta díra je tam ale samozřejmě velká,“ poukázal zkušený kapitán na bodovou propast, která Spartu stále dělí od prvních dvou příček v tabulce české nejvyšší soutěže.

„Pro nás je teď zásadní pracovat na drobných věcech, které je tam pořád potřeba zlepšit. Čtyři vítězství ve čtyřech kolech je samozřejmě dobrý základ, atmosféra bude pozitivní. Teď je potřeba, aby všichni měli chuť dál zlepšovat a pilovat ty jednotlivé detaily. Vstup do jara se povedl a věřím, že jsme schopni výkony zlepšovat a potvrzovat je týden co týden,“ pokračoval záložník v rozhovoru pro Sparta.cz.

Výhra v Liberci se nerodila snadno a Sparta může být nakonec ráda, že si domů odvezla cenné tři body. V závěru utkání mohl srovnat stav Kozák, ale nařízenou penaltu neproměnil. „Doufám, že to budeme schopni potvrdit i v dalších těžkých zápasech, které přijdou. Některé zápasy se hrají na hodně šanci, některé naopak a to, abyste to uválčili na jedna nula, což byl tento příklad,“ dodal kapitán Sparty.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.