Ďurica si nebral servítky: Musíme si uvědomit, že hrajeme o první ligu. Já do druhé nechci

Ďurica si nebral servítky: Musíme si uvědomit, že hrajeme o první ligu. Já do druhé nechci

Nad Juliskou se stahují mračna. Pražský celek je i po třiadvacátém ligovém kole na dně tabulky a netuší, jak se z výsledkové krize vymanit. V posledních sedmi duelech uhrála Dukla jen dva body a do konce základní části již příliš nezbývá. Však také po dalším debaklu s Olomoucí byl slovenský obránce Ján Ďurica rozčílený do běla.

Slovenský legionář s minulostí v Rusku či Německu si moc dobře uvědomuje, že jeho tým bojuje o záchranu mezi českou klubovou elitou. Po další prohře si ale nebral servítky a poukazoval na malé odhodlání v kabině s výsledkovou krizí něco udělat. A to do konce základní části zbývá už jen sedm kol.

„Ten výsledek mluví jasně. Takhle se o záchranu nehraje. Jsem strašně zklamaný, protože jsme prohráli na celé čáře. Stačily dvě chyby a byl z toho debakl. Vzadu potom vypadáme jako… no nechci být sprostý,“ vykazoval rozčarování v rozhovoru pro Sport.cz.

„Vždyť spolu útočíme, spolu bráníme. Ten výsledek je hrozný. Všichni si musí uvědomit, že hrajeme o první ligu! Nevím, jestli někteří kluci chtějí hrát druhou ligu, ale já ne,“ poukázal na fakt, že Dukla je velice blízko možnému sestupu.

Kabina je pod tlakem a hráči potřebují uspět, pokud chtějí zažehnat pohromu. „Bilance není příznivá a takhle už to dál nejde. Takhle se o body nebojuje. Každý se v kabině snaží mluvit a chovat pozitivně. Jenže druhá věc je, ukázat srdce a chytrost na hřišti. Něco si v kabině řekneme, pak přijde zápas, a jeden za druhého nemákne. Bojujeme za klub, ale přijde mi, že si to mladí hráči neuvědomují. Bojují přeci také za svoji budoucnost,“ dodal několikanásobný slovenský reprezentant, který svou zem zastupoval také na Euru 2016 ve Francii.