Doležal: Trápilo nás to samé, co s Boleslaví. Hrát dobře po šestnáctku efekt nepřinese

Doležal: Trápilo nás to samé, co s Boleslaví. Hrát dobře po šestnáctku efekt nepřinese

Jablonec podruhé v řadě ztratil a střelecky vyšel na prázdno. Severočeský klub předvedl na půdě Plzně sympatický výkon, ale v koncové fázi byl sterilní. I díky tomu začíná ztráta na třetí místo narůstat, což trápilo po závěrečném hvizdu také jednoho z nejlepších střelců týmu Martina Doležala.

Další bodová ztráta zamrzí, ale Jablonec si moc dobře uvědomoval, že cestoval na půdu aktuálního českého mistra. O to víc byl Doležal zklamaný, když viděl, že se s Plzní hrát dalo. „Stejně jako s Boleslaví, i dneska jsme nedali gól a oba zápasy jsme prohráli 1:0. Hra byla sice dobrá, ale pouze po šestnáctku. Měli bychom zlepšit finální fázi a hlavně centry. Lítalo nám to hodně nahoru a domácí to stačili vždy odvrátit,“ poukazovala jedna z opor Jablonce na příčiny nezdaru.

Plzeň otevřela skóre utkání nečekaně a svou první střelou na bránu překonala brankáře Hrubého. „Spíš mě mrzí, že dostaneme ve dvacáté minutě gól po odraženém balónu. Procházka to prostřelí a brankář to přes hráče viděl až v poslední chvíli. Pak nastřelím tyčku a z toho tlaku, který jsme měli, jsme si vytvořili víc šancí. Bohužel nám to tam prostě teďka nepadá. Na finální fázi budeme muset zapracovat,“ pokračoval Doležal v hodnocení dalšího ligového duelu.

I přes několik zaváhání v úvodu jara má Jablonec stále ambice zakončit základní část soutěže v elitní společnosti. „Některé výsledky nám až to moc nenahrávají do karet, ale my se stále díváme furt nahoru. Chceme zůstat v první šestce a v ní být co nejvýš. Bude záležet ale na tom, jak ty zápasy budeme zvládat hlavně gólově,“ dodává Doležal v rozhovoru pro klubové stránky.