Souček: Plzeň za zády neřešíme. Pokud budeme vyhrávat, tak nás nepředeženou

Souček: Plzeň za zády neřešíme. Pokud budeme vyhrávat, tak nás nepředeženou

Pražská Slavia vyhrála přesvědčivě v Ďolíčku v městském derby a uhájila přední příčku v tabulce české nejvyšší soutěži. Lví podíl na tom měl opět český reprezentační záložník Tomáš Souček, který panalty otevřel skóre utkání. Zbylé dvě branky obstarali Škoda a Hušbauer.

Souček poslal svůj tým do vedení již v prvním poločase. Stejně jako proti Teplicím si na penaltu věřil a nezaváhal. „Byla to situace, která nám určitě pomohla. Myslím si ale, že už od začátku jsme měli zápas ve své režii. Čekali jsme, kdy to tam spadne, měli jsme dost šancí,“ poukázal český reprezentant na fakt, že Slavia byla od úvodního hvizdu na koni.

Na lídra tabulky nepříjemně dotírá Plzeň, která sobotní výhrou s Jabloncem srovnala bodový stav. Slavia potřebovala proti Bohemce vyhrát, aby o tři body opět odskočila. „Stále se soustředíme hlavně na sebe. Víme, že když budeme vyhrávat, tak nás nepředeženou. To, že oni vyhráli, je jenom plus pro ně. My se soustředíme na sebe,“ poukázal na fakt, že se jeho tým pod tlakem necítí.

Slavii nyní čeká osmifinálová bitva v Evropské lize, ve které změří síly se Sevillou. Již ve čtvrtek sehraje náročný duel ve Španělsku. „Pojede se nám tam lépe, když máme za sebou dva úspěšné zápasy. I regenerace je jednodušší, když vyhráváte. Věřím, že to můžeme uplatnit i v Evropě,“ dodává Souček v rozhovoru pro Slavia.cz.