Grigar před střety s Jabloncem a Viktorií: Třeba favority překvapíme a uděláme nějaké body

Když Teplice skolily Opavu, nepochybně si oddechly a velkou zásluhou měl na víkendových třech bodech i šestatřicetiletý strážce svatyně Tomáš Grigar, jenž zejména ve druhém dějství zneškodnil několik vyložených šancí hostů ze Slezska.

Grigar před střety s Jabloncem a Viktorií:  Třeba favority překvapíme a uděláme nějaké body

I proto během zápasu opakovaně gestikuloval ke svým obráncům, kteří si neplnili povinnosti. "Přišlo mi, že jsme jim nechávali hodně času s balonem, aby si to mohli připravit, což jsme nechtěli. Ale nějak jsme si to vyříkali a co se stane na hřišti, to tam také zůstane," zůstal loajální vůči konkrétním jménům bývalý gólman Sparty, jenž působí na Stínadlech již více než dekádu.

Skláři si po třiadvacátém kole polepšily na deváté místo a mohou být relativně v klidu, nicméně další los nemají vůbec snadný - nejprve pojedou do Jablonce, pak přivítají Plzeň, po Viktorii je čeká šlapající Slovácko a poté se představí na půdě Baníku Ostrava. A to ještě mezi tím přivítají v rámci MOL Cupu na jaře rozjetou Spartu.

"Říkali jsme si celý týden, že tento zápas musíme zvládnout, což se nám naštěstí povedlo. Dobře jsme věděli, že pak máme v lize silné soupeře Jablonec a Plzeň. Tímto zápasem jsme se snad trošku uklidnili, po těch výsledcích, co byly do teď, a můžeme hrát s čistou hlavou. A třeba i favority překvapíme a uděláme nějaké body," zůstal optimisticky naladěný velezkušený svěřenec hlavního kouče Stanislava Hejkala.