Selke a Česko? vzal si čas na rozmyšlenou. Netlačíme na něj a uvidíme, s čím přijde, tvrdí Šilhavý

Selke a Česko? vzal si čas na rozmyšlenou. Netlačíme na něj a uvidíme, s čím přijde, tvrdí Šilhavý

V závěru března se česká repre utká s Anglií, která je favoritem skupiny a Brazílií, což je bonus pro fanoušky i samotné hráče. Jak přiznal kouč Jaroslav Šilhavý, v realizačním týmu panuje lehká nervozita, s tím, že trenéři čekají, kteří zranění se stihnout dát do kupy.

Zdravotní peripetie se týkají například Antonína Baráka, Michaela Krmenčíka či Ondřeje Čelůstku, s tím, že bez většího herního vytížení jsou Vladimír Darida nebo Matěj Vydra.

"Od posledního srazu uběhla dlouhá doba, s hráči jsme mluvili, ať už telefonicky, či osobně. Vnímal jsem, že je potěšilo, jak vzájemná komunikace probíhá. Momentálně čekáme, v jaké formě před blížícím se srazem budou," citoval idnes.cz stratéga s minulostí v Dukle, Liberci, Jablonci i Slavii.

Pokud jde o ofenzivnou, jasnou jedničkou je Patrik Schick a je otázkou, kdo k němu. V úvahu připadají Martin Doležal nebo Milan Škoda, s tím, že se začíná znovu uvažovat také o Liboru Kozákovi z Liberce...

"Možností je i Libor Kozák, kterého vnímáme se vším respektem. Také už má něco za sebou, velmi kvalitní útočník, koncový hráč, fyzicky velmi dobře stavěný a pro nás jistě jeden z adeptů," prozradil idnes.cz citovaný nástupce Karla Jarolíma.

Pokud jde o čtyřiadvacetiletého střelce Herthy Davieho Selkeho, v tomto případě se situace nijak neposunula a Albion s Kanárky by v případě souhlasu pravděpodobně nestihl. "Zatím si vzal čas na rozmyšlenou a my zůstáváme v očekávání, netlačíme na něj a uvidíme, s čím přijde. Před aktuálním srazem by bylo stejně složité vyřídit všechny náležitosti," uvedl Šilhavý na konto někdejšího hrotu Lipska či Werderu.