Zmrhal musí mít stejný dribling jako Messi, naťukl recept na možný další evropský úspěch Trpišovský

Zmrhal musí mít stejný dribling jako Messi, naťukl recept na možný další evropský úspěch Trpišovský

Sešívaný kouč Jindřich Trpišovský odmítl, že by měly dávat slabší výsledky Sevilly z poslední doby jeho souboru větší šance na případný postup do čtvrtfinále Evropské ligy.

"Viděl jsem všechny jejich zápasy a myslím si, že je to spíše zapříčiněné neproměňováním důležitých šancí. Je to kvalitní mužstvo, kde rotuje čtrnáct nebo patnáct hráčů. Pokud jim někdo vypadne, jako například vykartovaný Vazquéz, tak jsou zde další hráči. Hrají jedním stylem a v jednom rozestavení. Sevilla měla horší výsledky spíše ve venkovních zápasech, doma zápasy zvládá. Když prohrajete nějaký zápas, tak se naopak na další soustředíte o to více. Nebral bych to jako nějakou výhodu," upozornil na webu slavia.cz někdejší kormidelník Liberce a Źižkova.

Při hodnocení kádru protivníka si zavzpomínal i na společné časy s Tomášem Vaclíkem ve Viktorii. "Už tehdy bylo vidět, že bude mít velkou kariéru. Samozřejmě víme, že pokud se nám podaří prokousat se skrz obranu Sevilly, tak nás čeká ještě výborný gólman, česká jednička. Co si na něj vzpomínám, tak to byl týmový hráč a strašný pracant. Přišel jako mladý kluk z Vítkovic, ale bylo vidět, že to je pro něj jenom přestupní stanice," pokračoval šéf Hušbauera, Ngadeua, Škody a spol.

A kdo se mu nejvíce zamlouvá z fotbalistů v poli? "Všichni jsou to dobří hráči. Všem se líbí Banega, ale kdybych měl někoho jmenovat, tak Ben Yeddera, Navase a především středního záložníka Sarabia, který dělá všechno skvěle tak, jak bych si to já představoval. Pohybuje se v dobrém prostoru, je neustále v pohybu a všechno řeší o myšlenku napřed," chválil Pabla Sarabia Trpišovský.

Recept na úspěch Slavii před časem podala například Barca, jež vyloupila Andalusii po výsledku 4:2. Hattrickem se však o to zasloužil Lionel Messi. Muž zodpovědný za výkony a výsledky aktuálního lídra Fortuna:ligy v této souvislosti hecoval pětadvacetiletého odchovance Jaromíra Zmrhala, jenž už má v této sezoně EL odehráno 8 duelů. "Mně jo. Ale nevím, jak klukům. Jarda Zmrhal je také levonohý hráč, přes zimu jsme zkoušeli, aby si to naváděl na střed. Dostane flashku se sestřihem. Musí mít stejný dribling jako Messi, je to na něm," uzavřel třiačtyřicetiletý stratég, jehož slova vyšla na oficiálních stránkách slavného "S".