Komu se podobá Mbappé? Messi, CR7 nebo snad Ronaldo?

Komu se podobá Mbappé? Messi, CR7 nebo snad Ronaldo?

Francouzský střelec Kylian Mbappé je jedním z nejzářivějších mladých diamantů pobíhajících po zeleném pažitu. Dost možná tím vůbec nejzářivějším. Své kvality teprve dvacetiletý střelec pravidelně potvrzuje na ligové, evropské i mezinárodní scéně. Ne nadarmo je přirovnáván k těm nejlepším světovým hráčům. Komu se nejvíc podobá?

To byla otázka na duo Pauleta a Thomas Tuchel. Mbappé má už na svém kontě mimo jiné titul mistra světa, který oslavil v létě na turnaji v Rusku, a pokud se nestane nic neočekávatelného, brzy do své sbírky úspěchů přidá další. Mluví se o Zlatém míči, mimo jiné…

O tom nepochybuje ani bývalý forvard PSG Pauleta. „Už nyní každého udivuje. Je to rozdílový hráč, který může kdykoli rozhodnout. Dostal se na vysokou úroveň. Už teď toho spoustu vyhrál a před sebou toho má ještě víc,“ liboval si Pauleta nad ikonou klubu.

„Klidně se může dostat na úroveň Lionela Messiho nebo Cristiana Ronalda a získat několik Zlatých míčů. V Paříži toho může hodně vyhrát. Doufám, že zůstane. PSG mu hodně dalo. Nyní by mu to mohl splatit,“ pokračoval někdejší forvard.

A koho Pauletovi mladý Francouz připomíná více? „Za mě je to Cristiano Ronaldo, který se také vypracoval. V budoucnu ho vidím jako číslo devět, ale zatím k tomu nedospěl. Nyní by se mi líbil na levé straně, odkud by si mohl navádět míč do středu a střílet pravou, podobně jako CR7,“ dodal.

A co ke svému svěřenci řekl Tuchel? „Messiho v něm úplně nevidím. Spíš ho beru jako klasického hroťáka. Podle mě z něj může být nejlepší útočník světa,“ prozradil Tuchel, jehož zaujalo srovnání s bývalým brazilským kanonýrem Ronaldem: "To mě nikdy nenapadlo, ale něco na tom bude."