První Angličan za více než 100 milionů liber?!

První Angličan za více než 100 milionů liber?!

Letní přestupní termín by opět mohl nabídnout nejednu zajímavou změnu dresu. Horkým zbožím je i osmnáctiletý křídelník Jadon Sancho z Borussie Dortmund. Vestfálskému celku na bundesligové scéně dochází dech, ale zájemci o mladíka s anglickým pasem nepřestávají usilovat.

Když v roce 2017 přestoupil z Manchesteru City do Borussie, moc se toho o něm nevědělo. Nyní je vše jinak. Rodák z Camberwellu se rychle propracoval do základní sestavy a už v ní zůstal. Navíc podává výborné výkony, což nemohlo uniknout pozornosti předních evropských celků.

V této sezoně má na svém kontě už devět branek (z toho osm v Bundeslize ve 23 zápasech) a 14 asistencí. Během velmi krátké chvíle se stal velkou hvězdou, o kterou se nyní budou chtít přetahovat přední celky. Nahlas se hovoří o jeho návratu do Manchesteru, nikoli však na Etiha Stadium, ale ke konkurenčním United.

Pozadu však nechce ani bohatý celek z Paříže, který v minulosti utratil nemalé sumy za Neymara nebo Kyliana Mbappého. Na Old Trafford by se pravé křídlo náramně hodilo, vždyť tento post patří v kádru rudých ďáblů k problematickým již několik let.

Otázkou ovšem zůstává, za kolik by byl mladík k mání. V Signal Iduna Parku má smlouvu do roku 2022. Pokud by se o jeho služby přetahovaly dva velkokluby, klidně by se mohl stát prvním Angličanem, jehož cena by pokořila hranici 100 milionů liber.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.