Dočkal: S Plzní to vždy byla při standardkách válka, protože má hodně dobrých hlavičkářů

Dočkal: S Plzní to vždy byla při standardkách válka, protože má hodně dobrých hlavičkářů

Sobota bude dnem, kdy proběhne vyhecovaný ligový souboj mezi na jaře stoprocentní Spartou a Plzní, která si bude chtít na aktuálně třetí tým ligy z letenské Generali arény udržet jedenáctibodový odstup. Jeden z kapitánů slavného "S" Bořek Dočkal však bude dělat všechno pro to, aby se náskok zmenšil a o své dojmy se podělil na stránkách sparta.cz.

O srovnání s nejslavnějším derby...

"Derby je pořád něco víc, největší zápas ligy, tak to bude vždy. Plzeň má ale silný tým, posbírala spoustu titulů, tak se stala dalším z našich rivalů a to utkání má v sobě obrovský náboj."

O specifičnosti šlágru...

"Ani jeden z týmů samozřejmě nechce dát soupeři byť jen minimální výhodu, takže to bývají takticky velmi svázané duely. Ani jeden tým neotevírá hru a ty duely se tak lámou v jednotlivých momentech. Pamatuju utkání, kde jsme byli dvacet minut lepším týmem, pak přišla standardka a gól na 0:1 to všechno změnil. Je třeba, abychom to byli my, kdo ten jeden důležitý moment v zápase zvládne. Tím neříkám, že to bude o jednom gólu, ale samozřejmě většinou v takových zápasech první gól hodně ovlivní další vývoj. Kdo půjde do vedení, bude mít obrovskou výhodu."

O možném vlivu standardek...

"Myslím, že bude výrazný. Při vyrovnané hře, kdy je těžké si něco vytvořit ze hry, tak přicházejí na řadu standardky. S Plzní to vždycky byla při standardkách válka a bylo to vždy hodně těžké, protože těch dobrých hlavičkářů tam mají hodně. Standardky můžou rozhodovat."

O motivaci v podobě Jakuba Brabce v dresu soupeře...

"Takhle to neřeším, připravuju se na Plzeň, chceme ten zápas zvládnout. To, v jaké sestavě nastoupí, nehraje tak velkou roli."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.