Očekávám ještě těžší dvojzápas než s Olomoucí, hlásí před konfrontací se Slavií exsparťan Vaclík

Tomáš Vaclík ze Sevilly bude behěm šesti či sedmi měsíců čelit v Evropské lize již druhému českému týmu. Po Sigmě Olomouc to bude Slavia, kterou jeho chlebodárce přivítá v Andalusii již ve čtvrtek večer.

Očekávám ještě těžší dvojzápas než s Olomoucí, hlásí před konfrontací se Slavií exsparťan Vaclík

"Samozřejmě je to speciální, protože jsem byl ve Spartě dva a půl roku a jsem sparťan. Takže to napětí a rivalita tam je. Ale myslím, že to tím nebude o to víc. Pro mě to bylo speciální už v Olomouci a teď na Slavii to bude stejné," přednesl devětadvacetiletý konkurent Jiřího Pavlenky a Tomáše Koubka.

S hanáckým výběrem si španělský obr poradil po výsledcích 1:0 a 3:0, lídr Fortuna:ligy by však měl být těžším oříškem. "Všichni si na ten zápas dobře vzpomínají, trenér to zmiňoval. Kluci se mě na to taky vyptávali, co od toho můžou čekat. Trenéři se mě ptali taky, co si o Slavii myslím, jak myslím, že by mohla vypadat sestava, kdo by mohl hrát. Stoprocentně se o to trenéři i spoluhráči zajímají, protože pro nás je to velmi důležitý dvojzápas. V téhle fázi Evropské ligy už není prostor na chyby, takže myslím, že informací dostaneme hodně," uvedl někdejší strážce svatyně Vítkovic, Žižkova, Sparty a Basileje.

Svěřenec kouče Pabla Machína si o nejbližším pohárovém protivníkovi myslí jen to nejlepší. "Slavia je momentálně ve vynikajícím rozpoložení, daří se jí v lize, dává spoustu branek. Dokázala se oklepat z porážky v Plzni, zvládla fantasticky odvetu v Belgii. To ji nakoplo velkým sebevědomím a teď to jen v lize dokázala. Vyhrála 4:0 se Slováckem, vyhrála na Bohemce, což je vždy těžký zápas. Takže očekávám ještě těžší dvojzápas než s Olomoucí. Co jsem měl možnost vidět, hraje hezký, náročný fotbal se spoustou náběhů, má fyzicky dobře připravené hráče, což je vždy výhoda. Pro styl fotbalu, který chtějí praktikovat, mají tým fantasticky poskládaný. Na každém postu mají dvě tři možnosti, koho mohou dát do základní sestavy," pokračoval český reprezentační gólman.

A co případné největší hrozby vršovického "S"? "Není to tým, který by stál na jednom hráči. Jsou schopni základní sestavou rotovat, hráči jsou do toho schopni naskočit a odehrát dobrý zápas. Samozřejmě Škoda dává branky, je ve velké formě. Hraje Souček, Alex Král, co přišel v zimě, odehrál fantastické zápasy. Je tam spousta kluků, na které si budeme muset dát pozor," upozornil své kolegy ostřílený strážce sevillské svatyně, jenž svého času potkal ve Viktorii i Jindřicha Trpišovského.