Prezident Barcelony Bartomeu: Dembélé je lepší než Neymar, mám pro to důkaz!

Prezident Barcelony Bartomeu: Dembélé je lepší než Neymar, mám pro to důkaz!

Francouzský křídelník Ousmane Dembélé byl bezprostředně po svém příchodu do Barcelony za 105 milionů eur v létě 2017 považován za obrovské zklamání. Nyní se ale v jednadvaceti letech začíná rozehrávat a v dresu Barcelony nabírá velmi solidní formu. Prezident Barcelony Bartomeu dokonce neváhá s přirovnáním k Neymarovi, ve prospěch Francouze.

„Neymara bychom asi zpátky nekoupili. Nechci říkat ano nebo ne, nikdy nevíte co se stane. Za peníze za něj jsme koupili Coutinha a Dembélého a Dembélé je lepší. Je prostě lepší. V Evropě se prosadil v mladším věku a já si prostě stojím za tím, že je lepší než Neymar,“ prohlásil Josep Maria Bartomeu pro španělský Sport.

„Můj sen byl hrát za Barcelonu a ten už jsem si splnil. Byl to můj sen od dětství a už je naplněný,“ vyjádřil se Neymar pro Globo TV

Jednadvacetiletý Dembélé se mezitím plně soustředí na své působení v Barceloně. Během své druhé sezóny v klubu už dal osm ligových gólů ve třiadvaceti zápasech. Navíc přidal také dvě trefy v Lize mistrů. Na posilu za 105 milionů eur je to ale stále poněkud málo. Narozdíl od Neymara je ale Dembélé držitelem titulu mistra světa. Jestli se jím někdy stane i sám Neymar? To je ve hvězdách.

 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.