Dočkal by rád Kangu zvedl z lavičky: Myslím, že by naše spolupráce fungovala, umíme si vyhovět

Dočkal by rád Kangu zvedl z lavičky: Myslím, že by naše spolupráce fungovala, umíme si vyhovět

Guélor Kanga začal sparťanské jaro v základní sestavě, proti Bohemians 1905 (1:0) i Dukle (3:2) byl však z trávníku střídán předčasně. Jednou v pětašedesáté minutě a podruhé dokonce ještě o pět minut dříve.

V následujících dvou duelech s Baníkem Ostrava a Slovanem Liberec už byl osmadvacetiletý středopolař s minulostí v Rostovu či Crvene Zvezdě Bělehrad pouze na lavičce a zdálo se, že na ní s příchodem Bořka Dočkala již zůstane.

Letenské vedení však náhradnickou roli u nevysokého gabonského záložníka odmítá. "Kanga v žádném případě není a nebude odstaven. Že bude hrát s Dočkalem, je pro mě osobně velmi reálná varianta," pronesl před pár dny sportovní ředitel Tomáš Rosický.

A v podobném duchu mluvil po čtvrté jarní výhře v řadě také hlavní trenér Zdeněk Ščasný, jenž ho nazval "panem fotbalistou" a teorii, že ho někdo odepsal, označil za "pitomost".

Fanoušky ne až tak oblíbeného hráče se zastal také samotný navrátilec a kapitán české reprezentace v jedné osobě Bořek Dočkal, který by si s ním spolupráci dokázal představit. "Za mě je to fotbalista mimořádných kvalit, s každým takovým hráčem se hraje dobře. Zatím jsem neměl možnost si s ním zahrát v utkání, ale na tréninku si rozumíme, nevidím v tom žádný problém. Myslím, že by naše spolupráce fungovala, umíme si vyhovět," ozřejmil na stránkách Deníku Sport nejlepší asistent minulého ročníku Major League Soccer.

Přijdou Kangovi chvíle v sobotním atraktivním domácím utkání proti Viktorii Plzeň? Na konci září v Doosan aréně, kde slavné "S" podlehlo Viktorii kvůli vlastní brance Radakoviče, odehrál kompletních 90 minut.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.