Perez chce zpět do Realu Mourinha, Zidane odmítl

Real má po sezoně. V LaLize to na zázrak nevypadá, z Copa del Rey ho vyprovodila Barcelona a z Ligy mistrů vypadl ostudným způsobem s Ajaxem, který na San Bernabéu vyhrál jasně 4:1. V Madridu tak alespoň mají dostatek času připravit se na příští ročník. Jednou z hlavních otázek je, kdo bude bílý balet koučovat z lavičky. Prezident klubu Florentino Perez se měl po debaklu s nizozemským klubem spojit se Zinedinem Zidanem…

Perez chce zpět do Realu Mourinha, Zidane odmítl

Bídné výsledky a ještě bídnější hra. Není se proto co divit, že Los Blancos ve zbylých několika měsících, co se ještě španělská liga bude hrát, mohou pouze zpytovat svědomí.

Julen Lopetegui jako kouč Realu žádnou velkou díru do světa neudělal. Tedy alespoň ne v tom pozitivním slova smyslu. Zachránit sezonu pak dostal za úkol Santiago Solari, který se stejně jako kdysi Zidane, přesunul k áčku od rezervy. Ale na rozdíl od angažování francouzského kouče, tento krok zdaleka takové uspokojení nepřinesl.

Otázka tedy zní: Co dál? Na toto téma už ostatně v kancelářích San Bernabéu probíhají jednání. Solari mluvil s Perezem po vyřazení z Champions League více než hodinu. A podle všeho jsou jeho dny sečteny. Zvlášť když prezident klubu aktivně shání nového trenéra.

Podle někdejšího šéfa Realu Ramona Calderona měl už Perez dokonce oslovit Zinedina Zidana, jenž po minulé sezoně, kdy získal třetí ušatý pohár v řadě, v Madridu na vlastní přání skončil. Jenže z úst někdejšího francouzského reprezentanta měla přijít zamítavá odpověď: „V tuto chvíli ne.“

„Vím, že se Perez ptal Zidana na možný návrat. Ten to měl zamítnout s tím, že v létě by mohla být situace jiná. Pravdou však je, že první volbou je pro šéfa klubu José Mourinho. Vždycky byl. Oba dva jsou ale zcela odlišní s naprosto rozdílným stylem hry. Já bych na Portugalce neukázal. Nicméně si myslím, že sezonu Real dojede v nějakém provizorním režimu a nový trenér přijde až v létě,“ dodal Calderon.