Luhový: Ščasný je vychytralý alibista. Proti Plzni Sparta na 3 body nedosáhne

Luhový: Ščasný je vychytralý alibista. Proti Plzni Sparta na 3 body nedosáhne

Česká nejvyšší soutěž se těší na velký šlágr. Třetí Sparta hostí druhou Plzeň. Co můžeme od ostře sledovaného souboje čekat. Žádná velká paráda to asi nebude. Oba celky sice na jaře výsledkově válí, herně to ale žádný zázrak není. Letenští vyhráli čtyřikrát o gól a ofenzivní hody plné krásných akcí zdaleka nenabízí ani Viktoria. Jak vidí blížící se bitvu Milan Luhový?

„Samotná Plzeň je herně stabilnější než Sparta, která prochází demontáží internacionalizace, a proto se může lépe připravit na sobotní šlágr. Po vypadnutí z EL s Dinamem Záhřeb zůstal Plzni jediný cíl, a to je dohnat Slavii. Myslím, že Plzeň na Spartě neprohraje,“ uvádí někdejší internacionál v blogu na webu sázkové kanceláře Tipsport.

„Sparta prošla za posledních několik měsíců zvláštními změnami, zejména ve sportovním úseku. Na jednu stranu zastavila úpadek ve sportovní oblasti, když se zbavila služeb Stramaccioniho i Pavla Hapala. Klub učinil pro jarní sezonu několik pozitivních kroků. Především jmenoval sportovním ředitelem Tomáše Rosického. Ten svým nepokřiveným charakterem částečně eliminuje vychytralost některých členů realizačního týmu, i když ještě není vyzrálý na takovou pozici,“ cituje tipsport.cz Luhového.

Dalším vynikajícím krokem pak prý bylo zbavení se Stanciua, který sice mediálně působil skromně a odhodlán neopustit Spartu dříve, než s ní vyhraje titul, ale na hřišti to odhodlání nebylo vidět, nebo bylo, ale pouze v každém čtvrtém utkání, což je velice málo na hráče, jenž byl jedním z nejdražších v historii klubu.

A třetím dobrým rozhodnutím bylo angažování Dočkala. „I když se s ním Sparta vrátila do období o dva roky zpět, kdy ze Sparty odcházel. Minimálně však s jeho návratem získala alespoň nějakého lídra do kabiny i na hřiště,“ pokračoval Luhový.

„U trenéra Sparty je cítit alibistické schovávání za kolektivní rozhodnutí. Na tiskovkách velice rád používá spojení my jsme se tak rozhodli. On je ale osoba odpovědná za finální rozhodnutí. Tato vychytralost Ščasného vyvrcholila i při obhajobě jeho samotného při rozhovoru s novým generálním ředitelem Sparty Františkem Čuprem,“ narážel Luhový na nezařazení mladého obránce Dominika Plechatého do duelu s Ostravou.

„Vychytralé kroky některých jedinců na Spartě brání už dlouhodobě její vzestupu na sportovním poli, a to je markantní rozdíl mezi ní a Plzní, která se podřizuje zájmům samotného klubu. Více se přikláním k remíze, i když Sparta učinila určité kroky k nápravě, které jsem zmínil v úvodu. Obávám se, že na tři body to stačit nebude,“ uzavřel na stránkách Tipsportu.