United a titul? Dva stopeři, pravý bek, střední záložník a útočník! Bez toho to nepůjde

United a titul? Dva stopeři, pravý bek, střední záložník a útočník! Bez toho to nepůjde

Jak jinak by si už měl říci o stálé místo na Old Trafford. Stále zatím dočasný manažer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer podle všeho zvládne něco, o čemž José Mourinho prohlašoval, že je zcela nemožné, a když se k tomu přidá úspěšné tažení Ligou mistrů… No šéfové United mají o čem přemýšlet.

Když Mourinho před pár měsíci prohlašoval, že United by se mezi elitní čtyři týmy v Anglii mohli dostat jen zázrakem, asi nečekal, že se něco takového jeho nástupci záhy povede. Bývalý norský kanonýr Red devils střádá jednu výhru za druhou a v Premier League stoupá tabulkou. Nyní zazářil i na evropské scéně, když se mu zázračně podařilo smazat dvoubrankovou porážku z domácího mače a díky výhře 3:1 na půdě Paris Saint-Germain postoupit do čtvrtfinále.

Tady šlo o malý zázrak. Nejen to, že United dokázali odvetu vyhrát potřebným výsledkem, ale hlavně to, že se jim to podařilo s tak rozsáhlou marodkou. Mimo hru totiž bylo hned devět borců, kteří by se klidně mohli objevit v základní sestavě a distancovaný byl mozek týmu Paul Pogba. Přesto slavili postup Angličané.

Hráčská transfuze v podobě několika letních příchodů by se ale Manchesteru hodila. Alespoň si to myslí Gary Neville, bývalý Solskjaerův spoluhráč a ikona klubu. A koho by měli skauti shánět? Dva stopery, pravého beka a záložníka.

„United potřebují stopery. Pokud chcete pomýšlet na triumf v Premier League nebo v Lize mistrů, musíte mít dva špičkové střední obránce. Chce to někoho s autoritou. Někoho jako je Virgil van Dijk nebo Thiago Silva. Pravý bek je také nutností, stejně jako středový záložník. A kdyby to bylo na mě, sáhl bych i po útočníkovi, když vidím, co předvádí Alexis Sánchez. Celkem bych to tedy viděl na pět nových jmen,“ řekl Neville.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.