Slavia vydřela senzační remízu v Seville! Co na to Trpišovský?

Slavia vybojovala v úvodním osmifinále Evropské ligy cennou remízu 2:2 na půdě Sevilly a před odvetou tak rozhodně není v nevýhodné pozici. V té je naopak Arsenal, který s Petrem Čechem v brance prohrál na půdě Rennes, jehož svatyni háji pro změnu Tomáš Koubek, 1:3.

Sešívaní nevstoupili do utkání nejlépe. Po velké hrubce defenzivy se totiž již po pár vteřinách hry dostal ke střele Ben Yedder a podél Koláře se nemýlil. Pražanům se ale podařilo vyrovnat, když tečovaná střela Stocha skončila za Vaclíkem. Ve 28. minutě šli do vedení opět domácí zásluhou Munira, ale ještě do poločasu byl stav znovu nerozhodný. Do vápna Sevilly propadl míč, který se odrazil od ramene překvapeného Krále až za Vaclíka, který se navíc při zákroku zranil o tyč a brzy poté musel být vystřídán. Po změně stran docházely lídrovi české ligy síly, ale hráči andaluského celku žádnou šanci využít nedokázali a na skóre se tak již nic nezměnilo.

"Samozřejmě výsledek je pro nás fantastický, dokázali jsme tu dát dva góly. Nechci říct, že jsme měli pořádnou porci štěstí, ale musíme si přiznat, že soupeř v druhé půli neproměnil některé vyložené šance. My jsme naopak byli produktivní. Na druhou stranu hráči si ten výsledek zasloužili za to úsilí, které do toho dali. Sevilla je takový gigant, že se se do šancí dostane a vy potřebujete top výkon. Ten jednoznačně předvedl Ondra Kolář. Po tom výsledku, který jsme uhráli, si troufnu říct, že to teď může být 50 na 50," řekl po zápase trenér Jindřich Trpišovský.

Úvodní utkání osmifinále Evropské ligy:

Sevilla FC - Slavia Praha 2:2 (2:2)

Branky: 1. Ben Yedder, 28. El Haddadi - 25. Stoch, 39. Král. Rozhodčí: Buquet - Debart, Pacelli - Delerue, Letexier (všichni Fr.). ŽK: Banega - Coufal, Masopust, Souček. Diváci: 30.698.

Sevilla: Vaclík (45. Soriano) - Mercado, Kjaer, Gómez - Navas, Sarabia, Banega (76. Promes), Rog, Wöber (46. Mesa) - Ben Yedder, El Haddadi. Trenér: Machín.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Deli, Bořil - Traoré, Souček, Král (79. Ngadeu) - Stoch - Masopust (60. Olayinka), Zmrhal (72. Škoda). Trenér: Trpišovský.

Frankfurt - Inter Milán 0:0

Dinamo Záhřeb - Benfica Lisabon 1:0 (1:0)

Branka: 38. Petkovič z pen.

Rennes - Arsenal 3:1 (1:1)

Branky: 42. Bourigeaud, 65. vlastní Monreal, 88. Sarr - 4. Iwobi. ČK: 41. Papastathopulos (Arsenal).

Petrohrad - Villarreal 1:3 (1:1)

Branky: 35. Azmún - 33. Iborra, 64. Moreno, 71. Morlanes.

Chelsea - Dynamo Kyjev 3:0 (1:0)

Branky: 17. Pedro, 65. Willian, 90. Hudson-Odoi.

Neapol - Salcburk 3:0 (2:0)

Branky: 10. Milik, 18. Ruiz, 58. vlastní Onguene.

Valencie - Krasnodar 2:1 (2:0)

Branky: 12. a 24. Rodrigo - 63. Claesson.