Švancara věští Královi grandiózní kariéru: Obejde Chelsea, Juventus a v krásných 33 letech se vrátí do Zbrojovky

Dvacetiletý zadák Slavie Alex Král se mezi střelce nezapisuje příliš často. V české lize má na kontě jeden gól a to už se ve startech pozvolna blíží číslovce 50. Po jednom přesném zásahu si však přisal i v MOL Cupu, české jednadvacítce a také v Evropské lize, ve které dokázal skórovat již ve svém třetím vystoupení.

Švancara věští Královi grandiózní kariéru: Obejde Chelsea, Juventus a v krásných 33 letech se vrátí do Zbrojovky

Proti Seville navíc udeřil velmi kuriózně a sice ramenem, což při hodnocení ocenil i někdejší sešívaný útočník Petr Švancara.

Bývalý hráč Brna, Slovácka, Viktorie Žižkov či Příbrami navíc u sešívaného svěřence Jindřicha Trpišovského, který je podle něj "nepřehlédnutelný i díky svému účesu, do něhož chová klíče od auta a mobil", ocenil humor a nadhled...

"Asi se všichni shodneme na tom, že to byla haluz, takže prostě slepej holub našel zrno. Klasický silvestrovský kousek. Na druhou stranu já to tomuhle borcovi strašně přeju. Nejen že mě celá Slavia strašně baví a působí na mě pozitivně, ale Král tolik gólů nedává, takže si to zaslouží. Je to jeden z dalších šikovných mladíků, ze kterých může vyrůst velký fotbalista. Ale víte, co je nejdůležitější? On hlavně musí pak na tiskovce a při rozhovorech říkat, že to takhle má natrénované a že to takhle klíční kostí prostě většinou uklízí k tyči. Natvrdo s kamenným výrazem tvrdit, že trenéři i spoluhráči ho znají a že je rád, že se mu to takhle konečně povedlo i v zápase. Tečka. Nikdy nesmíte vyměknout a přiznat, že to bylo náhoda, i když to celá republika vidí. To je jak s penaltou, kterou já jsem taky nikdy nepřiznal," citoval Deník Sport jednačtyřicetiletého rodáka z Brna.

Mládežnický reprezentant se narodil ve stejném městě jako "Mercedes", který mu věští velkou kariéru v zahraničí. Kde vidí nositela číslo 33 za třináct let, v roce 2032? "Vždycky když vidím ty kluky rozprostřené po celé republice, tak mě to mrzí. Nicméně já jim hrozně fandím a věřím, že až jednou budou psát paměti, zmíní, že začínali v Brně a že jsou tady šikovní lidi, kteří umí dělat děti a fotbalově je začlenit. Vychovali jsme spoustu top fotbalistů, teď mě napadá třeba mladý Hložek, který se prosazuje ve Spartě. My si na Krále počkáme a až budeme v lize, tak ho přivítáme. On obejde Chelsea, Juventus a v krásných 33 letech se vrátí do Zbrojovky. S tím počítám," usmíval se Švancara, jehož vyjádření lze najít na serveru isport.blesk.cz.