Ztratí Real kapitána i vicekapitána? Strůjci úspěchů posledních let jsou prý na odchodu...

Real Madrid zažívá nejhorší krizi za posledních deset let. Loni je opustili dva klíčoví muži Zinedine Zidane a Cristiano Ronaldo. Jenže z Madridu letos může odejít velké defenzivní duo Sergio Ramos a Marcelo.

Ztratí Real kapitána i vicekapitána? Strůjci úspěchů posledních let jsou prý na odchodu...

Sergio Ramos přišel do Madridu jako mladý, hubený a dlouhovlasý mladík ze Sevilly doslova za pět minut dvanáct, jeho přestup byl na UEFA ohlášen až těsně před koncem přestupového období. Od toho ale v létě uplyne již dlouhých čtrnáct let. Za tu dobu Ramos vyhrál čtyřikrát La Ligu, čtyřikrát Ligu mistrů a v tomto období dvakrát triumfoval se Španělskem na mistrovství Evropy a jednou na mistrovství světa.

Brazilec Marcelo dorazil do Madridu o rok a půl později, většinu úspěchů zažil ale stejně jako právě Ramos. Po odchodu Casillase byl Ramos povýšen na kapitána a Marcelo jako druhý služebně nejstarší hráč na vicekapitána. Šikovný obránce s afrem je mezi fanoušky mimořádně oblíbený, trenér Solari ho ale nahrazuje mladým Reguilónem.

Real Madrid je ve velké krizi a mimořádně nespokojeni jsou i tito dva muži, kteří ještě před půl rokem byli považováni za stálici klubu. Jenže opak se může stát realitou a není vůbec vyloučené, že jeden z nich, ba dokonce oba, v létě klub opustí. O Marcela stojí Juventus, kde působí Cristiano Ronaldo, služby Ramose by zase rády získaly týmy z Anglie v čele s Manchesterem United.