Naprosto bezmocná Plzeň si na Letnou přijela pro debakl. Její boj si pokusili nahradit aspoň fanoušci v hledišti

Kýžená cesta za obhajobou titulu se začíná komplikovat. Plzeň svůj zápas na Letné i s ohledem na jinak příznivou bilanci vzájemných duelů nezvládla a domů odjela s prázdnou. Trenér Vrba jistě bude mít nad čím uvažovat, neboť jeho tým nepředvedl nic z toho, co se od něj očekávalo.

Naprosto bezmocná Plzeň si na Letnou přijela pro debakl. Její boj si pokusili nahradit aspoň fanoušci v hledišti

Letenští proti Plzni nasadili styl na držení míče a soupeři to očividně nevyhovovalo. Ačkoliv se nejednalo o nějaké střelecky příliš vypjaté utkání, tak když už se objevila šance, patřila mezi ty lepší. O úvodní gól zápasu se postaral hlavičkující Hložek, který si přesně naskočil na Kangův centr a jen potvrdil směr, jakým se mělo utkání vyvíjet.

Sparťané vsadili na vysoký nátlak, jenž jim pomáhal vyhrávat odražené míče, a Viktorka tak musela ve své hře přitvrzovat. Jeden takový souboj však podcenil Pačinda, jehož zákrok skluzem uvnitř šestnáctky posoudil sudí jako nedovolený a Kanga, který se ujmul exekuce pokutového kopu, si po asistenci připsal i gólovou trefu.

Druhý poločas se očekávalo od Plzně, že nastoupí s elánem s výsledkem něco udělat, avšak místo toho přišla chyba v rozehrávce, jíž mohl trestat Tetteh, jenže ten tváří v tvář brankáři Hruškovi zklamal.

Sparta i nadále pokračovala ve vyšším napadání, ale akcí vedoucích k další změně skóre spíše ubývalo, než přibývalo. Toto tvrzení mohl dementovat po hodině hry Hořava, avšak tomu nesedl volej na nohu, a tak následoval jen odkop od branky domácího celku.

Po této šanci se vesměs dostala k diktování tempa opět Sparta, jíž o necelých deset minut později vyšla průniková akce ve vápně soupeře, na jejímž konci stál Sáček, který přesnou trefou k zadní tyči posunul výsledek na ukazateli skóre na 3:0.

Plzeň bohužel nepředvedla výkon hodný mužstva bojujícího o titul, o čemž svědčil i zbývající průběh zápasu. Na kontě loňského mistra spíše přibývaly fauly, nežli střely na branku, a nic se nezměnilo ani po využití všech střídání. Stále to byli domácí, co se dostávali do vyložených příležitostí. Například Costa mohl po rohovém kopu přidat další hřebíček do rakve, ale jeho hlavičku Hruška efektivně vyrazil.

Během zápasu byla vidět i druhá bitva, jež se nekonala na hřišti, nýbrž v hledišti. Nakonec vše skončilo vyklizením celého sektoru hostů. Přesný report o dějství na tribuně vám přineseme později. Dle současného svědectví však mířily světlice a dělobuchy mezi fanoušky Sparty.

Po tomto problému zbývalo odehrát dalších přibližně deset minut utkání, v němž se Kovařík dopustil dalšího faulu, rovněž skluzem, čímž obdržel druhou žlutou a vydal se po stopě vyloučených plzeňských fanoušků. Sparta tedy dohrála zápas s míčem na svých kopačkách a dokázala po pohotové akci využít ještě jednu příležitost, jíž korunovala výsledek na celkových 4:0. 

FORTUNA:LIGA, 24. kolo:

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Branky: 10. Hložek (Kanga), 29. Kanga (pen.), 68. Sáček (Matěj Hanousek), 90+10. Pulkrab
Karty: 17. Kanga (SPA) – 50. J. Kovařík (PLZ), 73. Chorý (PLZ). ČK: 90+3. J. Kovařík (PLZ)
Rozhodčí: Pechanec – Pospíšil, Dobrovolný
AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek, Sáček – Dočkal (C), Kanga (90+4. V. Kadlec), Hložek (81. Moberg Karlsson) – Tetteh (69. Pulkrab)
AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Štetina, Costa, Matěj Hanousek – M. Frýdek, Sáček – Dočkal (C), Kanga (90+4. V. Kadlec), Hložek (81. Moberg Karlsson) – Tetteh (69. Pulkrab)