Lewandowski se zapsal do bundesligové historie! Jaký velký rekord překonal?

Lewandowski se zapsal do bundesligové historie! Jaký velký rekord překonal?

Polský útočník Robert Lewandowski hraje v německé bundeslize už téměř devět let a zapsal se v německé soutěži do historie. Soutěž několikrát vyhrál a několikrát získal i cenu pro nejlepšího střelce soutěže. Nyní překonal další úctyhodný rekord.

Třicetiletý Polák hraje v Německu od sezóny 2010/11. První čtyři ročníky odehrál Lewandowski v dresu Borussie Dortmund, od roku 2014 ale obléká trikot mnichovského Bayernu. Ve všech těchto sezónách byl hlavním zdrojem gólů svého týmu. Bundesligu vyhrál šestkrát, dvakrát s Dortmundem a čtyřikrát s Bayernem, třikrát se navíc stal nejlepším střelcem soutěže (2013/14 s Dortmundem a 2015/16 a 2016/17 s Bayernem). 

Branky ale střílí každou sezónu. Dvakrát dokonce dosáhl mety třiceti ligových branek za sezónu, loni mu to o jeden gól uniklo. Celkově Lewandowski zaznamenal 196 branek v této soutěži poté, co se do Německa přestěhoval z Lechu Poznaň v roce 2010. Nyní překonal jeden úctyhodný rekord.

Stal se totiž cizincem s největším počtem branek v historii bundesligy. Tento rekord držel až do včerejška Claudio Pizarro, jenž zaznamenal 195 branek v dresu Brém, Bayernu a Kolína nad Rýnem. Poslední gól vstřelil Pizarro ještě v únoru do sítě Herthy Berlín. Čtyřicetiletý Peruánec totiž stále působí ve Werderu Brémy a s Lewandowskim se tak stále může předhánět, vzhledem k věku a současné formě je ale pravděpodobnější, že se Polák v čele této pomyslné tabulky co nevidět osamostatní.

 

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.