Nejlepší výkon jara! nešetřil chválou Ščasný. Plzeň se rozpadla už po deseti minutách hry

OBSAHUJE OHLASY

Vítězné tažení pražské Sparty se protáhlo na pět zápasů. Družina Zdeňka Ščasného nejdříve zdolala Ostravu, poté Liberec a teď i Plzeň, čímž se osamostatnila na třetí příčce tabulky.

Nejlepší výkon jara! nešetřil chválou Ščasný. Plzeň se rozpadla už po deseti minutách hry

„Byl to náš nejlepší zápas na jaře. Kluci to na hřišti odmakali, Plzni nenechali ani část prostoru. Myslím si, že jsme toho mohli proměnit daleko víc, ale jsme spokojeni s tím, co jsme předvedli,“ těšilo trenéra domácího celku, jenž pochválil i výkon mladého Adama Hložka. „Tu šanci si zasloužil, protože nám své kvality dokazuje každý týden nejenom na hřišti, ale i na tréninku. Spolupráce s ostatními kluky mu sedla víc než dobře,“ uváděl nadšený kouč Sparty.

Oproti tomu na druhé straně se musela skousnout hořká porážka. „Sparta byla důraznější a zaslouženě vyhrála. V té mezihře jsme jí dokázali ještě konkurovat, ale zápas se rozhodoval ve velkém vápně, kde byl lepší soupeř,“ pravil Vrba během pozápasového rozhovoru, podle něhož se špatný výsledek zrodil hlavně v nezvládnuté první půli. „Prakticky jsme z první jejich akce dostali gól a ze druhé byla penalta. Po tomhle se nikdy nepokračuje snadno,“ potvrzoval.

Z celkového úhlu pohledu bylo jen však jen velice obtížné hledat pozitiva. „Měli jsme tam dobré šanci na začátcích obou poločasů, což by mohlo něco změnit, ale pokud si ten zápas mám zrekapitulovat, tak prostě Sparta byla lepší a ta výhra jí právem náleží,“ pokračoval lodivod Plzně, který byl také tázán na to, co si myslí o výtržnosti fanoušků v hledišti, kvůli čemuž byl celý sektor hostů vyklizen. „Tohle nehodlám komentovat, protože vůbec nevím, co se tam stalo. To ať si pak vyřeší policie,“ dodával.