Můj nejhorší zápas na Letné, smutní Vrba. Nic si ale nevyčítám, říká sebevědomě

Pavel Vrba po fiasku na Letné utkání se Spartou hodnotil nepříznivě. Podle bývalého trenéra české reprezentace odehrála Sparta svůj nejlepší zápas v sezóně. Jak ale kouč Plzně hodnotí své chyby?

Můj nejhorší zápas na Letné, smutní Vrba. Nic si ale nevyčítám, říká sebevědomě

Redaktor se jej opakovaně ptal, co si vyčítá. Vrba jej ale nenechal dokončit otázku a vždy mu skočil do řeči se slovy: "Nic si nevyčítám," pravil naštvaný a zklamaný trenér Plzně. Prohra na Spartě 0:4 totiž Viktoriány nejen ztrapnila, ale také jim zkomplikovala cestu za obhajobou titulu.

„Když dostaneme venku gól do patnácté minuty, tak zápas nezvládáme,“ říká Vrba ze své vlastní zkušenosti. "Když neudržíme přijatelný výsledek do poločasu, máme problém. Sparta má kvalitní mužstvo a když to pak musíte venku otevřít, tak s podporou fanoušků a díky své kvalitě toho využije. Sparta odehrála zápas, kterého si bude cenit. My naopak," pokračoval šéf plzeňské lavičky.

Na otázku, zda to byl jeho nejhorší zápas na Letné jako trenéra Plzně, odpověděl: "Asi ano. Sice jsme se dostali do dvou tří situací, kdy jsme mohli dát gól, hlavně Hořava za stavu dva nula. Ale naše mezihra byla pasivní, Sparta nás ve vápně trestala důrazem, agresivitou," prozradil úspěšný trenér.

A jak Vrba reagoval na otázku, zda tato prohra Plzně pomohla Slavii? "Co se týká titulu, to jsou jen spekulace. Sparta podala nejlepší výkon na jaře, pochvalte Spartu, ne Slavii," vyhýbá se Vrba spekulacím.

(zdroj: fotbal.idnes.cz)