Bayern je zpět v čele tabulky. Je to naše mentalita, říká Kovač po dohnání Dortmundu

Bayern je zpět v čele tabulky. Je to naše mentalita, říká Kovač po dohnání Dortmundu

Bayernu Mnichov se na podzim moc nedařilo a vypadalo to, že by po dlouhé době mohl v bundeslize skončit na jiném místě než na prvním. Nyní se ale mnichovský gigant dostal zpět na příčku, která mu už dlouho náleží. 

Nezanedbatelný náskok si v čele německé nejvyšší soutěže až do nynějška udržovala Borussia Dortmund. Té se ale na úvod jara moc nedaří a svou výhodnou pozici v bundeslize ztratila. V posledních pěti utkáních Dortmund vyhrál jen dvakrát, Bayern pak pětkrát.

Jistější pozici v roli trenéra A týmu si upevnil také současný kouč Bayernu Niko Kovač. Ten byl během podzimu médii vyhazován a Bayern prý už sháněl nástupce, "na poslední chvíli" se ale tým zvedl a začal předvádět dobré výkony. Cílem týmu je samozřejmě vyhrát v bundeslize, kde je Bayern konečně v čele soutěže.

Kromě bundesligy ale Bayern usiluje i o úspěch v Lize mistrů. V prvním osmifinále ovšem remizoval s Liverpoolem 0:0 a má před sebou těžkou odvetu. Tým se ale vyhrabal z prvotní krize a chorvatský trenér je nadšený.

"Bayern má mentalitu na to, aby byl první v lize. Konečně jsme se vrátili tam, kam patříme. Jsme tam, kde chceme být," nechal se slyšet Kovač.

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.