Žižkov dostal v Brně kanára, Jihlava ztratila body a Sokolov se k obratu nezmohl

Žižkov dostal v Brně kanára, Jihlava ztratila body a Sokolov se k obratu nezmohl

Fotbalová národní liga má v neděli na programu tři utkání. Do Sokolova přijel Varnsdorf, Jihlava bude bojovat o návrat do první ligy v Táborsku a do Brna, které nemá zrovna nejlepší formu, přijede Viktoria Žižkov.

Sokolov ve 14. minutě s Varnsdorfem inkasoval a o dvě minuty později se nechal vyloučit domácí Mejdr. Po brankách Ondráčka a Rudytského bylo v 58. minutě skóre 3:0 ve prospěch Varnsdorfu, oslabený Sokolov se ale nevzdal. V 84. minutě snížil na 1:3 Glaser a o další čtyři minuty později skóroval Mišůn, na body ale pro Sokolov konečné skóre 2:3 nestačilo.

Svůj zápas v Táborsku poté odehrála i Jihlava. Druhý tým tabulky však na jihu Čech ztratil body. Vysočinu sice do vedení ve 24. minutě poslal Klíma, ve 40. minutě ovšem domácí srovnali a na to Jihlava nedokázala zareagovat.

Brněnská Zbrojovka je na jaře ve formě. Po výhře nad Chrudimí si doma v Brně na Srbské zařádila proti Viktorii Žižkov. Brno zvítězilo 6:0, rozhodnuto bylo již po půl hodině hry, kdy bylo skóre 4:0. Zbrojovka je ale stále na šestém místě ve FNL, z kterého není možné postoupit mimo elitu.

FNL, 18. kolo:

Sokolov - Varnsdorf 2:3 (0:2)
Branky: 84. Glaser, 88. Mišůn - 14. Richter, 24. Ondráček, 58. Rudytskyy
Červená karta: 16. Mejdr

Táborsko - Jihlava 1:1 (1:1)
Branky: 40. Hasil - 24. Klíma

Zbrojovka Brno - Viktoria Žižkov 6:0 (4:0)
Branky: 10. Eismann, 19. Štěpanovský, 22. Šural, 29. Magera, 62. Růsek, 88. Škoda

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.