Mnichovem už se šíří optimistické hlasy, že znovuzrozený Bayern si může dělat choutky i na prvenství v Lize mistrů

Mnichovem už se šíří optimistické hlasy, že znovuzrozený Bayern si může dělat choutky i na prvenství v Lize mistrů
BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Mnichovský Bayern už zase nahání strach všem soupeřům v bundeslize a na pozoru se musí mít i Liverpool, nejbližší soupeř Bavorů v Lize mistrů. To tam je podzimní tápání gigantu z Mnichova, svěřenci trenéra Kovače po sobotě zase vedou bundesligu.

Postarala se o to demolice Wolfsburgu, který, řečeno tenisovou mluvou, dostal v Allianz Areně kanára. Bayern tak předstihl na skóre dosud vedoucí Dortmund, který s odřenýma ušima zdolal Stuttgart 3:1.

Na obou nejlepších německých celcích je nyní znát, jak důležité je načasování formy právě na toto jarní období, kdy se láme sezónní chleba. Dortmund dominoval na podzim, hrál skvěle, zařazoval do sestavy mladíky a sklízel za to obdiv celé Evropy. Jenže co si za to nyní koupí? Vypadá to na druhé místo v soutěži, pokud se tým trenéra Favreho zásadně nezvedne a nezačne zase nejen vyhrávat, ale hlavně hrát.

To Bayern je na tom zcela opačně. Na podzim sklízel posměch za to, jak se s novým koučem Kovačem pomalu rozehrává, jak mu to nejde a jak dostává od BVB na frak. I tohle je zapomenuto, Bayern nyní drží trumfy v boji o titul ve svých rukou.

Jistě, fanoušci Dortmundu namítnou, že oba týmy mají stejně bodů a nic není rozhodnuto. V tom mají jistě pravdu. Jenže pro Mnichovské hovoří nejen výhoda domácího prostředí ve vzájemném souboji, ale také mnohem větší zkušenost jeho kádru.

A zřejmě i motivace. V tomto týdnu vyřadil trenér národního týmu Joachim Löw z reprezentace mnichovské třicátníky Hummelse, Boatenga a Müllera. Že prý chce budovat nový tým. Prosím, je to jeho právo a rozhodnutí, které ale vybičovalo nejen toto zmíněné trio ke skvělému výkonu proti Wolfsburgu. Navíc za nimi stojí i klubový boss Karl-Heinz Rummenigge, jenž diplomaticky řečeno, Löwovo gesto moc nechápe.

Na tom všem získává Bayern pro závěr sezony kladné body. Může vyhrát bundesligu, může vyhrát Německý pohár, v němž už Dortmund vypadl a Bayern ve čtvrtfinále hostí druholigový Heidenheim.

Ve středu hostí v odvetě osmifinále Ligy mistrů Liverpool, který na jaře přenechal vedoucí příčku v Premier League Manchesteru City. Na Anfield Road remizoval v prvním zápase 0:0 a teoreticky má tedy větší šance na postup. Mnichovem už se šíří optimistické hlasy, že znovuzrozený Bayern si může dělat choutky i na prvenství v Lize mistrů.

A nakonec: Proč ne?

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.