Van Dijk? Nejlepší je stále Ramos, věří legendární stoper United

Van Dijk? Nejlepší je stále Ramos, věří legendární stoper United

Na světě existuje mnoho výborných stoperů, málokdo se ale na špičce udržuje tak dlouho jako kapitán Realu Madrid Sergio Ramos. Real bez něj je letos poloviční a bez ohledu na výpadky formy se jedná o nejlepšího stopera za poslední roky.

Současně ale předvádí výborné výkony nizozemský obránce Liverpoolu Virgil van Dijk. Podle mnohých je to právě on, kdo je v žebříčku nejlepších stoperů na prvním místě. Překvapivě to neříkají pouze odpůrci Sergia Ramose, kterých rozhodně není málo. Svůj názor má ale i Rio Ferdinand, legendární stoper Manchesteru United.

"Abyste byl nejlepší na světě, musíte vyhrávat trofeje," komentuje Ferdinand fakt, že Virgil van Dijk ještě nevyhrál žádnou velkou trofej. Blízko byl loni v Lize mistrů, kde se s Liverpoolem dostal až do finále, tam ale podlehl Realu Madrid. A právě po tomto zápase zvedl Ramos nad hlavou ušatou trofej, celkově už svou čtvrtou.

"Během velkých zápasů se mu daří, což mu zajišťuje trofeje. S Realem je dlouhodobě úspěšný," vidí Ferdinand rozdíl. "Nestačí být druhý," naráží Ferdinand na ono finále Champions League ale i na fakt, že Liverpool ztratil první místo v tabulce Premier League na úkor Manchesteru City.

O kvalitách van Dijka ale vítěz Ligy mistrů z roku 2008 nepochybuje. "Virgil je výborný obránce. Má potenciál na to, aby byl nejlepší," praví Ferdinand. "Ale momentálně na Ramose nemá. Aby jej dohnal, musí s Liverpoolem vyhrát přinejmenším Premier League," tvrdí šestinásobný šampion této soutěže.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.