Kanga se poprvé líbil i Junovi: Přiznávám, že jsem na něj byl od začátku vysazený

Kanga se poprvé líbil i Junovi: Přiznávám, že jsem na něj byl od začátku vysazený

Šestatřicetiletý internacionál s minulostí ve Spartě, Teplicích, Jablonci, Trabzonsporu, Besiktasi, Altachu či Austrii Vídeň Tomáš Jun patřil k těm, jimž se až dosud Guéler Kanga, který byl v jasně vyhraném šlágru proti Viktorii Plzeň při svém návratu do základní sestavy letenské družiny hodně vidět, nelíbil...

Ve víkendovém hitu v Generali aréně už se mu však pozdával. "Přiznávám, že jsem na něj byl od začátku vysazený. Všichni o něm tvrdí, že je to skvělý fotbalista, což může být, ale podle mě to na hřišti nepředváděl. Jediné, co jsem viděl, tak že má dobrou střelu a že si chodí dozadu pro balony. Dopředu to od něj žádná velká nadstavba nebyla a takovou roli zvládne hrát kdokoliv jiný," uvedl na stránkách Deníku Sport odchovanec Sparty, jenž v ní stejně jako Adam Hložek debutoval v šestnácti letech.

Jak viděl sobotní poražené, kterým se v minulých letech na sparťanské půdě poměrně dařilo? "Abych pravdu řekl, tak jsem to trochu čekal, protože momentálně nemají zrovna top formu. Nevyhrávají zápasy jednoznačnými výsledky jako dřív. Většinou rozhodnou z penalty, nebo utkání končí 1:0. Je to sice důležité z pohledu tabulky, získávají pravidelně body, ale herně to dobré není," upozornil někdejší útočník, jenž si v české lize připsal pět ligových primátů.

A co říkal na výkon aktuálně třetího týmu Fortuna:ligy, který společně se zimní přípravou momentálně táhne sérii 12 výher v řadě? "Po dlouhé době se mi její fotbal skutečně líbil. Myslím, že nebudu jediný. Pozitivních ohlasů je hodně. Nicméně Plzeň tomu hodně pomohla tím, že nepředvedla svůj ideální výkon. Sparta naopak hrála dobře od prvních minut. Bylo znát, že tým maká a jde za výhrou. Podařilo se jí brzy skórovat a měla celých 90 minut zápas pod svojí kontrolou," doplnil na iSport.cz mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.

Sparta nyní ztrátí na druhou příčku, ze které se půjde do předkola Ligy mistrů, osm bodů. Je ještě šance, že by se o ni mohla v nadstavbě poprat? "To se těžko odhaduje. Nadstavba je hezká v tom, že pokud v ní tým zrovna chytne formu, ostatním se nebude dařit a vznikne reálná šance na to, aby Sparta skončila druhá, tak proč ne? Aktuální forma rozhodne. Důležité také bude, jak na tom budou hráči fyzicky v této části sezony, protože na tolik zápasů dosud nebyli zvyklí," uzavřel ve Sportu bývalý český reprezentant s desítkou mezinárodních vystoupení.