Klimentova smlouva ve Stuttgartu se chýlí ke konci: Bylo mi řečeno, že mě nemají v plánu takříkajíc vyhodit na ulici

Klimentova smlouva ve Stuttgartu se chýlí ke konci: Bylo mi řečeno, že mě nemají v plánu takříkajíc vyhodit na ulici

Pětadvacetiletý útočník Jan Kliment je mimo hru již jedenáct měsíců. V dubnu 2018 si totiž poranil vazy v koleni a od té doby na trávnících absentuje.

Jeho dřívější návrat byl ovlivněn tím, že neabsolvoval jednu, nýbrž rovnou dva operační zákroky. "Byl to docela šok, ale nejvíc je to asi moje chyba. Před první operací jsem si mohl vybrat, kde operaci podstoupím. Měl jsem na výběr Dánsko, Německo a Česko. Bohužel pro mě jsem zvolil Česko. Operoval mě pan Krejčí mladší, což je lékař české fotbalové reprezentace a já nevím, jestli operace dopadla dobře nebo špatně, ale s jistotou vím, že při následném pooperačním sledování to určitě v pořádku nebylo. Od pana Krejčího jsem dostal zprávu, že můžu jít do plné zátěže. Odjel jsem do Stuttgartu, ovšem na testech mi bylo řečeno, že můj stav rozhodně v pořádku není, což jsem cítil i sám. Po diskuzi s klubovým doktorem jsem se rozhodl, že půjdu na druhou operaci v Německu, od té doby jsem o panu Krejčím neslyšel," popsal své problémy z posledního kalendářního roku někdejší hráč Jihlavy, Banské Bystřice či Brondby Kodaň, kde byl zapůjčen naposledy.

Smlouvu ve Stuttgartu má bývalý český reprezentant do jednadvaceti let už jen do června letošního roku a to, že by mu v Mercedes Benz Areně kontrakt prodloužili, se neočekává. Vedení VfB mu však minimálně pomůže najít nové angažmá. "Už jsme se bavili se Stuttgartem o případném prodloužení smlouvy. Bylo mi řečeno, že nemají v plánu mě takříkajíc vyhodit na ulici, ale chtějí mi pomoct, za což jsem moc rád. Jsem si vědom toho, že moje situace není jednoduchá. Pokud by ale přišla nabídka, která bude výhodná pro všechny strany, tak nemám problém odejít a hrát jinde," pokračoval na serveru seznamzpravy.cz marodící Kliment.

A kdy by mohl být plně k dispozici? Až na samotný závěr jarní části (Stuttgart zajíždí 18. května do Gelsenkirchenu, kde je doma Schalke 04), případně na start letní přípravy. Ať už to bude kdekoliv. "Jsem čtyři měsíce po druhé operaci, léčím se v rehabilitačním centru našeho klubu, takže jsem víceméně pořád ve Stuttgartu. Každý den mám naplánované tréninky v kombinaci s rehabilitací, takže se určitě nenudím. Když to dobře půjde, tak bych mohl být za dva měsíce na trávníku," uzavřel na portálu seznamzpravy.cz kmenový hráč pětinásobného bundesligového šampiona.