Kalase by mohl ze spárů Championship vysvobodit slavný Celtic. A zájem má taky Gerrard z Rangers

Letí to, letí. Tomáš Kalas patří již devátým rokem londýnské Chelsea. Na Stamford Bridge se však nikdy výrazněji neprosadil a postupně prošel pěti dalšími kluby včetně posledního Bristolu City, jemuž náleží v aktuální tabulce Championship sedmá pozice a šance na play-off o Premier League tedy žije.

Kalase by mohl ze spárů Championship vysvobodit slavný Celtic. A zájem má taky Gerrard z Rangers

Odchovanec Sigmy Olomouc už hraje druhou nejvyšší soutěž na ostrovech několik sezon v řadě, ovšem podle anglického listu Birmingham Mail i skotských médií u už by to nemuselo platit dlouho.

Zájem o podpis někdejšího zadáka Vitesse Arnhem, Middlesbrough či Fulhamu měl projevit Celtic Glasgow, na jehož trenérskou lavičku usedl po odchodu Brendana Rodgerse do Leicesteru sedmačtyřicetiletý Neil Lennon, jenž už stál v čele stejného klubu v letech 2010 - 2014.

A ten už se zabývá případnými letními posilami pro hlavní přestupové okno, s tím, že pro to má své důvody. Za pár měsíců z Celtic Parku zmizí zkušený Belgičan Anga Dedryck Boyata a hostování vyprší jak Němci Jeremy Toljanovi, tak Chorvatovi Filipovi Benkovičovi.

V hledáčku šéfa skautingu Celtiku Lee Congertona tak uvízl právě pracovitý bojovník Kalas, jenž je hladový po fotbale v nejvyšší soutěži.

Kromě lídra Premiership měl údajně projevit zájem také konkurenční Glasgow Rangers, který od loňského roku vede na Ibrox Stadium liverpoolská legenda Steven Gerrard. Český reprezentant ho oslovil tím, že je využitelný jak na postu středního obránce, tak na pozici pravého beka.

Pakliže by mu jedna z těchto prestižních adres vyšla, Kalas by mohl zakusit také evropské poháry a zřejmě by neváhal.