Spokojený Beneš věští plnou Letnou: Bude to o nás, jak takové utkání zvládneme psychicky

Spokojený Beneš věští plnou Letnou: Bude to o nás, jak takové utkání zvládneme psychicky

Sigma Olomouc se v zimě posílila pouze jedním borcem, nicméně krok vedle to v žádném případě nebyl. Třicetiletý stoper Vít Beneš se jí vyplácí, o čemž svědčí jeho dvě branky, tři inkasované branky v pěti duelech a navíc čtyřzápasová série výher, která hanácký soubor z Androva stadionu vystřelila až na deváté místo tabulky.

"Jsem spokojený a abych pravdu řekl, tak jsem ani nečekal, že by to mohlo mít takový průběh. Jsem za to velmi rád. Je to práce celého týmu, protože nebrání jeden hráč, ale všichni. Někdy tam jsou díry, ale máme vzadu Miloše Buchtu a ten nás několikrát podržel," chválil svého zkušenějšího kolegu bývalý střední obránce Jablonce, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Pobyt ve střední skupině, kdy není Jílkovo mužstvo namočené do sestupových starostí, se počítá také. "Znáte to, když se daří, je vždycky pohoda. Věřím, že vítězství nám pomůže hlavně psychicky, abychom se zklidnili do dalších zápasů. Kvalita se bude teprve stupňovat. Hlavně hra na míči. Člověk by měl mít cíle, ale taky musíme být skromní. Před začátkem druhé půlky sezony jsme byli dole, teď musíme být šťastní za to, kde jsme. Uvidíme, co bude v budoucnu," upozornil na webu idnes.cz bývalý hráč maďarských týmů Vasas a Szombathelyi Haladás.

Příští ligové kolo však zavane olomouckou družinu na Spartu, která v roce 2019 vyhrála všech dvanáct duelů, do kterých nastoupila. Sedm v zimní přípravě a pět v jarní části Fortuna:ligy. "Musíme si to hlavně srovnat v hlavách. Nebude to jednoduchý zápas. Očekávám hodně lidí, možná plno po posledním výkonu Sparty. Bude to o nás, jak takové utkání zvládneme psychicky," uzavřel idnes.cz citovaný kolega Falty, Pilaře, Nešpora, Jemelky a spol.