Reprezentace ve jménu Slavie, Šilhavý povolal i Krále

Reprezentace ve jménu Slavie, Šilhavý povolal i Krále

Hlavní trenér seniorské české reprezentace Jaroslav Šilhavý odkryl nominaci národního týmu pro kvalifikační zápas s Anglií a přátelský zápas s Brazílií, které se odehrají 22., respektive 26. března. Největším překvapením v nominaci je bezpochyby dvacetiletý záložník Slavie Praha Alex Král, jenž na sebe upoutal solidními výkony v dresu českého vícemistra.

A v kádru reprezentace nebude Král ze Slavie sám, Šilhavý totiž povolal hned šest Slávistů. Kromě Krále totiž ve výběru figurují také Coufal, Masopust, Souček, Zmrhal a Kúdela, který bude, stejně jako Král, v A-týmu reprezentace poprvé. 

Na tiskové konferenci trenér Šilhavý potvrdil, že tým doplní minimálně o jednoho útočníka a zatím se pevně rozhodl pouze pro Patrika Schicka. „Pokud máme správné informace, tak po tom zápase s Empoli má Schick znovu nějaké lehké zranění, tak uvidíme, jak to bude,“ poodkryl Šilhavý.

V nominaci nefiguruje záložník Vladimír Darida, jehož rovněž trápí zranění. Podle slov Šilhavého je ale ve hře jeho dodatečná nominace na základě aktuálního zdravotního stavu.

„U Tomáše Vaclíka se nepotvrdila žádná závažná diagnóza, na Slavii by měl nastoupit a pokud nebude k dispozici, je určitě připraven Ondra Kolář,“ vyvrátil Šilhavý spekulace o zranění české reprezentační jedničky.

Nominace na Anglii a Brazílii:

Brankáři: Tomáš Koubek (Rennais), Jiří Pavlenka (Werder Brémy), Tomáš Vaclík (Sevilla)
Obránci: Vladimír Coufal (Slavia Praha), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Theo Gebre Selassie (Werder Brémy), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Tomáš Kalas (Bristol), Ondřej Kúdela (Slavia Praha), Filip Novák (Trabzonspor), Marek Suchý (Basilej)
Záložníci: Bořek Dočkal (Sparta Praha), Jakub Jankto (Sampdoria Janov), Alex Král (Slavia Praha), Lukáš Masopust (Slavia Praha), David Pavelka (Kasimpasa), Tomáš Souček (Slavia Praha), Matěj Vydra (Burnley), Jaromír Zmrhal (Slavia Praha)
Útočník: Patrik Schick (AS Řím)