Krejčí uvažoval i o Hložkovi. Proč talent Sparty nakonec nevybral?

Kouč národního týmu do jedenadvaceti let Karel Krejčí přiznal, že při sestavování nominace vážně uvažoval i o záložníkovi Sparty Adamu Hložkovi. Šestnáctiletý talent se totiž výborně zabydlel v áčku Letenských a prokazuje velkou kvalitu. Nakonec ale odletí se sedmnáctkou na závěrečnou část kvalifikace o postu na ME.

Krejčí uvažoval i o Hložkovi. Proč talent Sparty nakonec nevybral?

"Je to pro mě téma, protože fantasticky zvládl vstup do základní sestavy Sparty, a co jsem viděl, tak hraje velice dobře. Na březnový termín jsme se dohodli, že přednost dostane sedmnáctka a devatenáctka. Trenéři se pak domluvili, že posílí sedmnáctku, kterou čeká boj o mistrovství Evropy," prozradil důvody svého rozhodnutí na tiskové konferenci trenér Karel Krejčí.

Talentovaný mladík má za sebou osm ligových zápasů v dresu Sparty, ve kterých dal jednu branku. V neděli pomohl k demolici Plzně 4:0, díky čemuž se stal nejmladším střelcem v historii ligy. "Pokud bude zdravý a bude nadále předvádět takové výkony, tak s ním rozhodně počítám pro červnový sraz," pokračoval Krejčí.

Ten přešel ke lvíčatům z výběru do dvaceti let a vzal si s sebou většinu hráčů. "Kostra týmu přišla se mnou, z širšího kádru chybí jen obránce Alex Král, který byl nominovaný do áčka," uvedl trenér, jenž ukázal i na útočníky Václava Drchala ze Sparty a Martina Graiciara z Fiorentiny.

"Ve dvacítce kvůli zraněním chyběli a věřím, že nám pomůžou. Protože na hrotových pozicích jsme měli problém a soupeři tam měli větší kvalitu," dodal někdejší kouč Plzně. Toho čeká soustředění ve Španělsku od 19. do 26. března. V jeho rámci odehraje přípravné zápasy s Islandem (22. března) a Mexikem (25. března).