Pětatřicetiletý Ottmar překvapil: Ani mi nepřipadá, že bych se měl ke konci kariéry nějak blížit

Pětatřicetiletý Ottmar překvapil: Ani mi nepřipadá, že bych se měl ke konci kariéry nějak blížit

Na startu jarní části se u hradeckých Votroků prodlužovaly kontrakty, s tím, že východočeský funkcionář Pavel Krmaš si plácl hned s trojicí hráčů.

Obránce Daniel Fiňk se dohodl do června 2022, gólman Patrik Vízek na stejnou dobu a nejzkušenější z nich, taktéž brankář, Radim Ottmar podepsal smlouvu do června 2020 s roční obcí. Právě on se pak podělil i o své dojmy...

"Je to pro mě hodně významný krok. Jsem rád, že o moje působení tady byl zájem a že jsem to mohl podepsat," uvedl na webu fchk.cz dlouholetý strážce svatyně Hradce, který s ním v roce 2016 vyhrál druhou nejvyšší soutěž.

Pod lízátky se aktuálně buduje i přes boj o postup mezi elitu nový tým. "Změny cítíme všichni. Mám radost, že u přestavby kádru a u toho, co tady budujeme, můžu být. Udělám maximum pro to, aby mužstvo šlapalo. Pomůžu, jak budu moct. V kabině i na hřišti," pokračoval svěřenec kouče Zdeňka Frťaly, jehož mužstvo je zatím na třetí pozici s tříbodovým mankem na druhou Jihlavu.

Ačkoliv už mu je pětatřicet, opotřebovaný se rozhodně necítí. Jak dlouho ještě odhaduje trvání své vrcholové kariéry? "V kabině jsou samí mladí kluci, mě to hrozně nabíjí. Vůbec se necítím na to, že bych tam měl být nejstarší. Nechci říkat žádná čísla, ale nepřipadá mi ani, že bych se měl ke konci kariéry nějak blížit," překvapil kolega Černého, Vlkanovy či Firbachera, který v dosavadním ročníku FNL nevynechal ani jedno utkání.

Za první tým Hradce i díky tomu odchytal již přes sto zápasů. Zůstane v klubových strukturách i po ukončení profi kariéry? "Jsem Hradečák každým coulem. Samozřejmě uvažuju i o tom, co bych dělal po kariéře, a kdyby přišla nabídka spojená s prací v klubu, hodně silně bych o tom přemýšlel. Fotbal miluju a chtěl bych u něj zůstat i po aktivní kariéře," uzavřel na stránkách fchk.cz Ottmar, který už ve městě trénuje mladé brankáře a baví ho to.