Vatajelu: Jsem opravdu rád, že jsem v Jablonci. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité

Jedním z nejlepších jabloneckých hráčů jarní fáze je ze Sparty zapůjčený rumunský univerzál Bogdan Vatajelu, který má na aktuálním postavení severočeského celku ze Střelnice nemalý podíl.

Vatajelu:  Jsem opravdu rád, že jsem v Jablonci. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité

Jeho kolega Tomáš Břečka přiznal, že jsou za něj rádi. "Proto sem přišel, aby připravoval a dával góly a zatím mu to vychází," vypíchl jeho produktivitu čtyřiadvacetiletý obránce s minulostí ve Slovácku.

Čísla má, což znamená, že mu zřejmě jablonecká hra ordinovaná jeho oblíbeným koučem Petrem Radou, jehož svého času zažil právě i na Letné, sedí.

"Ve Spartě jsem dlouhý čas nehrál a pro moje sebevědomí je důležité, abych pravidelně nastupoval, a to se teď děje. Jablonec mi podal pomocnou ruku a jsem spokojený. Chci říct, že mi hodně pomohli spoluhráči a jsem opravdu rád, že jsem tady," přiznal na webu fkjablonec.cz kolega Chramosty, Doležala, Trávníka a spol.

Stratégem je v současnosti využíván na místě levého záložníka. Je to pro něj lepší než post levého beka? "Tenkrát jsem přišel do Sparty jako levý obránce, ale v prvním zápase ve sparťanském dresu jsem nastoupil jako levý záložník. Tady nastupuju na místě levého křídla a cítím se tam opravdu dobře," přiznala opora zelenobílých barev.

Příští kolo zavane jeho klub na půdu Slovácka, které se pod Martinem Svědíkem neprezentuje vůbec špatně a na jaře prohrálo pouze jednou, a sice s vedoucí Slavií. "V České lize nejsou lehké zápasy a je jedno, zda hraješ s posledním nebo s prvním. Naše hra do víkendového utkání nebyla optimální. Nedávali jsme góly a to bylo příčinou toho, že jsme ztratili body jak v Boleslavi, tak v Plzni a v závěru i doma s Opavou. Zbytečně jsme ztratili dost bodů a ty poslední jsou moc příjemné pro psychiku a povzbuzení mužstva. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité," upozornil technicky laděný Vatajelu, k jehož přednostem patří přesné centry.