Vatajelu: Jsem opravdu rád, že jsem v Jablonci. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité

Vatajelu:  Jsem opravdu rád, že jsem v Jablonci. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité

Jedním z nejlepších jabloneckých hráčů jarní fáze je ze Sparty zapůjčený rumunský univerzál Bogdan Vatajelu, který má na aktuálním postavení severočeského celku ze Střelnice nemalý podíl.

Jeho kolega Tomáš Břečka přiznal, že jsou za něj rádi. "Proto sem přišel, aby připravoval a dával góly a zatím mu to vychází," vypíchl jeho produktivitu čtyřiadvacetiletý obránce s minulostí ve Slovácku.

Čísla má, což znamená, že mu zřejmě jablonecká hra ordinovaná jeho oblíbeným koučem Petrem Radou, jehož svého času zažil právě i na Letné, sedí.

"Ve Spartě jsem dlouhý čas nehrál a pro moje sebevědomí je důležité, abych pravidelně nastupoval, a to se teď děje. Jablonec mi podal pomocnou ruku a jsem spokojený. Chci říct, že mi hodně pomohli spoluhráči a jsem opravdu rád, že jsem tady," přiznal na webu fkjablonec.cz kolega Chramosty, Doležala, Trávníka a spol.

Stratégem je v současnosti využíván na místě levého záložníka. Je to pro něj lepší než post levého beka? "Tenkrát jsem přišel do Sparty jako levý obránce, ale v prvním zápase ve sparťanském dresu jsem nastoupil jako levý záložník. Tady nastupuju na místě levého křídla a cítím se tam opravdu dobře," přiznala opora zelenobílých barev.

Příští kolo zavane jeho klub na půdu Slovácka, které se pod Martinem Svědíkem neprezentuje vůbec špatně a na jaře prohrálo pouze jednou, a sice s vedoucí Slavií. "V České lize nejsou lehké zápasy a je jedno, zda hraješ s posledním nebo s prvním. Naše hra do víkendového utkání nebyla optimální. Nedávali jsme góly a to bylo příčinou toho, že jsme ztratili body jak v Boleslavi, tak v Plzni a v závěru i doma s Opavou. Zbytečně jsme ztratili dost bodů a ty poslední jsou moc příjemné pro psychiku a povzbuzení mužstva. Jsme stále nahoře, což je hodně důležité," upozornil technicky laděný Vatajelu, k jehož přednostem patří přesné centry.