105 milionů eur za 18letého mladíka? V Dortmundu říkají ne!

105 milionů eur za 18letého mladíka? V Dortmundu říkají ne!

Jedním z klíčových cílů Borussie Dortmund na přestupovém trhu bude udržení talentovaného mladíka Jadona Sancha. Podle sportovního ředitele BVB Michaela Zorce není prodej osmnáctiletého anglického reprezentanta na pořadu dne a už vůbec ne během letního termínu.

Sancho zažívá vynikající sezonu. V pětadvaceti ligových duelech nasbíral už osm branek a přidal deset asistencí. Hlavně proto se na něj jezdí dívat skauti předních evropských klubů včetně anglické špičky.

Upoutal na sebe i v Lize mistrů, ve které se blýskl gólem a přihrávkou. Další už ale na evropské scéně nepřidá, protože vestfálský celek byl v osmifinále vyřazený Tottenhamem Hotspur.

Jedním ze zájemců o mladíkovy služby je Manchester United, který je podle goal.com ochotný německé straně zaplatit 105 milionů eur. Manažer rudých ďáblů Ole Gunnar Solskjaer by rád posílil ofenzivu o rychlostní typ hráče, protože Alexis Sánchez je z formy a mluví se o jeho odchodu z Old Trafford.

Jenže podle všeho si bude muset tradiční celek nechat zajít chuť. Alespoň během nadcházejícího léta. „Jsem hodně daleko od toho, abych na Jadona nalepil cenovku. Každopádně musím říct, že i pro největší evropské kluby by byl jeho nákup hodně složitou záležitostí. V příští sezoně bude hrát u nás. Definitivně s ním počítáme,“ řekl Zorc deníku Bild.

Přitom Sancho do Signal Iduna Parku přišel teprve před rokem a půl z Manchesteru City, kde nedostal šanci ukázat své kvality. To v Dortmundu šanci dostal. A dokazují to i statistiky. V této sezoně na hřišti strávili více času než on jen Roman Burki, Alex Witsel, Marcos Reus a Abdou Diallo.