Zidane kupuje prvního hráče, na mušce je talent za 53 milionů eur

Snad všemi evropskými fotbalovými médii prošla zpráva, že Zinedine Zidane bude mít po návratu do Realu k dispozici neskutečných 300 milionů eur na přestupy. A podle britského deníku The Sun se už usilovně snaží o příchod prvního hráče. Real údajně nabízí 53 milionů eur za brazilského obránce ve službách Porta Edera Militao.

Zidane kupuje prvního hráče, na mušce je talent za 53 milionů eur

Eder Militao je jedním z objevů letošní sezóny. Přes portugalskou nejvyšší soutež přichází do Evropy mnoho zajímavých defenzivních hráčů, v minulosti například David Luiz nebo Victor Lindelöf. Eder Militao je v jednadvaceti letech jedním ze stavebních kamenů Porta a na kontě už má dokonce i jeden start za brazilskou reprezentaci. Rodák ze Sertaozinha přišel do Porta ze Sao Paula v léte loňského roku.

A ihned na sebe upoutal sérií dobrých výkonů. Za Portu si připsal už osmnáct ligových startů a mezi nejdůležitější hráče týmu patří i v Lize mistrů, v níž se Porto dokázalo přes AS Řím probojovat do čtvrtfinále. Portu se navíc realtivně daří i v porugalské Primeira lize, kde je druhé za Benfikou Lisabon, která má sice stejně bodů, ale mnohem lepší gólový rozdíl. Na třetí Bragu má silná dvojice náskok pěti bodů.

Militao se stal v rámci portugalské ligy obráncem září, října, listopadu, prosince, i ledna. Jeho výkony tedy výrazně převyšují tamní ligu a je velmi pravděpodobné, že v létě zamíří do jedné z TOP 5 evropských lig. Pro Zidana by bylo určitě velké plus, kdyby se mu ho podařilo získat právě do Realu.