Útlum je pryč, rychlík Zahradníček si uvědomil některé věci a překvapuje celé olomoucké prostředí

Ačkoliv má momentálně šlapající Sigma, jíž čeká o víkendu výjezd na Spartu, ve svém kádru spoustu známých jmen typu Jemelky, Beneše, Pilaře, Falty, Housky, Plška, Kalvacha, Texla, Lalkoviče či Nešpora, jedním z těch, který ji na jaře táhne, je nenápadný pětadvacetiletý rychlík Tomáš Zahradníček.

Útlum je pryč, rychlík Zahradníček si uvědomil některé věci a překvapuje celé olomoucké prostředí

Byť mu podzim nevyšel a statistiky v podobě žádné vstřelené branky a jedné jediné gólové asistence to podtrhly, v jarní části je vše jinak. Jen v posledních třech duelech si připsal dva góly a tři nahrávky...

Čtyři tříbodové zisky v řadě s Bohemians 1905, Příbramí, Duklou a Libercem a s tím spojený skok na průběžnou devátou pozici jsou tak i jeho zásluhou. "Těší mě to, ale také jsem to klukům dlužil," připomněl nevýraznou podzimní bilanci sám Zahradníček, od něhož se na Andrově stadionu čeká více, než dosud na prvoligové mapě předvedl.

77 prvoligových vystoupení a 7 přesných zásahů totiž neodpovídá jeho potenciálu. "Jsem za něj rád, protože měl útlum. To se může stát každému. On je teď rozdílový hráč do ofenzivy a mužstvo táhne," ocenil svého kolegu osmatřicetiletý brankářský veterán Miloš Buchta, jenž má za sebou bohaté zkušenosti z rumunské nejvyšší soutěže.

Zlepšení křídelníka potěšilo také jeho nadřízeného Václava Jílka. "Pokud srovnáme Tomáše z podzimní a jarní části, moc společných jmenovatelů nenajdeme. Uvědomil si některé věci, pracuje na tom v tréninku na sto procent. Výrazné zlepšení se pak odráží v zápasech. Naplňuje představu, co by měl plnit - tahovost, souboje jeden na jednoho i soubojové chování, které u některých hráčů dlouhodobě chybí. Až nás tím překvapuje. Tomáš teď naplno splňuje naše nároky," uzavřel idnes.cz citovaný exsparťanský asistent, který sedí na hanácké lavičce již od října 2015 a služebně tak patří k nejdéle sloužícím koučům současné prvoligové mapy.