Štětina má pro Ščasného šachy v defenzivní řadě pochopení: Všichni tu máme rozum a počítáme s tím, že je nás tu 25

V sobotu bude pražská Letná svědkem poměrně zajímavého klání. Spartu, která na jaře vyhrála všech pět dosavadních duelů, totiž vyzve Sigma, jež zvítězila ve čtyřech z pěti případů a patří k nejlepším mužstvům odvetné fáze.

Štětina má pro Ščasného šachy v defenzivní řadě pochopení:  Všichni tu máme rozum a počítáme s tím, že je nás tu 25

"Nálada v týmu je samozřejmě dobrá, máme za sebou skvělé utkání s Plzní. Chceme v tom pokračovat. Samozřejmě nesmíme létat hlavou v oblacích, protože máme příklad ze začátku sezóny. Také jsme začali vítěznými utkáními, ale pak jsme začali prohrávat. Doufám, že teď jsme dál a budeme pokračovat vítězně," vzkázal rumunský reprezentant Alexandru Chipciu, jehož slova vyšla na sparta.cz.

Naplno bodovat kvůli společnému cílu touží také stoper Lukáš Štětina. Ať už hrát bude, nebo nikoliv. "Sestava v obraně se mění, ale to je logické, je to trenérova volba. Všichni tu máme rozum a všichni počítáme s tím, že je nás tu 25. I když všichni nemůžou být zrovna na hřišti, máme společný cíl a to je to nejdůležitější. Podstatné je, abychom fungovali jako tým," pokračoval na stránkách sparta.cz někdejší zadák konkurenční Dukly.

Ve vítězné sérii by samozřejmě velmi rád pokračoval také hlavní trenér Zdeněk Ščasný, jehož svěřenci vyhráli v roce 2019 všech dvanáct zápasů. "Nemyslím, že by kdokoliv po posledním zápase měl nějak přehnané sebevědomí, všichni jsme si dobře vědomi toho, že podzim nebyl úspěšný a ovlivňuje to stále celou sezónu. Rozhodně nemůžeme přeceňovat výkon v jednom zápase," uvedl letenský stratég.

Ten musí vyřešit rébus, jak poskládat záložní řady. Aspirantů na základní sestavu je plno, ale všichni hrát nemůžou, což by se mohlo projevit i na tom, že by opět zůstal Švéd Karlsson pouze na lavičce náhradníků. "Nemám z toho zamotanou hlavu, je to spíš příjemné. Rozhodně je to lepší než na podzim, kdy jsme neměli kam sáhnout. Rozhodne zdravotní stav, uvidíme před utkáním," uzavřel Ščasný.