Sigma ještě podle Jílka nepředvádí nádherný fotbal: Všichni si myslí, že na Spartě dostaneme világoš

Sigma ještě podle Jílka nepředvádí nádherný fotbal: Všichni si myslí, že na Spartě dostaneme világoš

Václav Jílek je u stejného prvoligového kormidla nejdéle ze všech současných trenérů a hrozící vyhazov se mu podařilo odvrátit již opakovaně. Naposledy na startu jara, těsně předtím, než jeho hanácký soubor nastartoval čtyřzápasovou vítěznou šňůru.

Může nyní aktuálně devátý tým Fortuna:ligy pošilhávat i po umístění v první šestce, což bude skupina o titul? "Bude spousta scénářů vývoje. Jak jsem nepodléhal panikaření, když jsme body nezískávali, a byli dole, tak bych nechtěl podléhat euforii, že máme čtyři vítězství a budeme hrát o šestku," uvedl na stránkách idnes.cz hlavní kouč Olomouce.

Exsparťanský asistent se snaží stát nohama na zemi. Tím spíš, že v sobotu přiveze své družstvo do Generali arény, kde je doma nejlepší tým jara, který naposledy před vlastním publikem vyškolil úřadující šampiony z Plzně.

"Pro mě je důležité třetí místo od konce a rozestup je pořád jen šest bodů. Bohemka má doma Opavu, je předpoklad, že bude bodovat. Jedeme na Spartu, všichni si myslí, že dostaneme világoš po tom, co předvedla s Plzní. Proměna z pozice, kdy jsme relativně v klidu, do boje o holý život, je otázka dvou tří zápasů a jedeme dvakrát ven. Musíme být strašně vděční za body, které jsme získali. Na mužstvu je to vidět – v pracovitosti, zodpovědnosti a víře v úspěch to přidalo. Ale všichni vidí, že to není o tom, že bychom předváděli nádherný fotbal. Kombinace, kvalita řešení tam není. Pevně věřím, že s přibývajícími zápasy i body to přijde. Pokud bychom se vyhoupli ještě výš, bylo by to po katastrofálním začátku soutěže nádherné," pokračoval idnes.cz citovaný šéf Buchty, Pilaře, Nešpora a spol.

Ne všichni z jeho kádru však mají formu jako Tomáš Zahradníček nebo Vít Beneš. Na svém vrcholu nejsou jak Václav Jemelka, tak Šimon Falta, který dokonce ze sestavy vypadl. Ideálně na tom nejsou ani Plšek nebo Houska. "Venca Jemelka poslední dva zápasy neměl úplně podle našich představ, hlavně co se týče vystupování na velké riziko. U Falty je to víc věcí. Šimon nevykazuje takovou výkonnost, ani Plšek a Houska nejsou v ideálním rozpoložení. Nestavíme to na jednom zápase, ale brali jsme v potaz, že Jirka Texl odehrál dobré utkání na Dukle. Šimon měl zdravotní problémy. Chtěli jsme mít na lavičce silného hráče na změnu hry. Za mě je to jedině dobře. Práce kluků v týdnu byla na vysoké úrovni. Atmosféra i myšlení hráčů se mění se získáváním bodů. Konkurence být musí a hráči musí vidět, že jsou připravení další. Nemáme možnosti jako Slavia, Sparta nebo Plzeň, ale čtyři hráči, kteří čekají, kvalitu jednoznačně prokazují," uzavřel na portálu idnes.cz dvaačtyřicetiletý Jílek.