Ostravský "Gattuso" Jánoš: Vyříkali jsme si to všichni, i s panem Jankulovskim a teď si musíme sednout na zadek a tvrdě makat

Až bude ostravský kouč Bohumil Páník hlásit sestavu na Mladou Boleslav, se kterou se Baník utká v sobotu, téměř jistě v ní nebude chybět ani bývalý hráč z města automobilů Adam Jánoš.

Ostravský "Gattuso" Jánoš: Vyříkali jsme si to všichni, i s panem Jankulovskim a teď si musíme sednout na zadek a tvrdě makat

Pátý tým Fortunga:ligy by se před domácím publikem rád rehabilitoval za vysokou porážku se Slavií. "Určitě jsme si k tomu něco řekli. Sedli jsme si všichni, i s panem Jankulovskim. A řekli jsme si co a jak. A budeme se to snažit změnit. Nechci hodnotit, jestli byl problém ve špatném přístupu. Ale že tomu na Slavii z naší strany něco chybělo, to jsme asi všichni viděli. Výsledek byl takový, jaký byl. A teď si musíme sednout na zadek a tvrdě makat. Vrátit se k té poctivé hře," burcoval kolega Filla, Baroše, Stronatiho a spol.

Právě poctivý přístup bude po třech porážkách v řadě potřeba. "Každý prohraný zápas mrzí. Ale prohry k tomu patří. Záleží, jakým stylem se prohraje. A teď na Slavii bylo do očí bijící, že jsme nepředvedli vůbec nic. O to to bylo horší," přiznal na webu fcb.cz šestadvacetiletý rodák z UHerského Hradiště, jenž fotbalově vyrůstal ve Spartě.

Jak vidí současné Weberovo mužstvo, které v pěti jarních duelech inkasovalo pouze dvakrát? "Teď je těžké k Boleslavi něco říct. Hodně se to tam teď točí. Zažil jsem tam trenéra Webera a pár hráčů, takže něco bych k tomu říct asi dokázal, ale hodně hráčů se tam změnilo. Na podzim dávali hodně gólů. A teď to dokázali vyztužit. Do obrany jim přišel Jugas a Hájek, z Jihlavy přišel Fulnek, mají formu a to svědčí o tom, že do Boleslavi přišla kvalita," doplnil někdejší hráč Jihlavy s přezdívkou Gattuso.

A jaký tedy bude na sedmý celek tabulky na čele s kanonýrem Komličenkem recept? "Musíme přidat nějakou nadstavbu, kterou jsme v posledních zápasech neměli. Nápad, náběhy, o tom to celé je. Nesmíme to jen zavřít, musíme být trpěliví, hrát kompaktně a nehnat se za každou cenu do útoku, abychom nedostali zase nějaký gól," uzavřel na stránkách fcb.cz Jánoš.

Bilance Baníku s Boleslaví v samostatné české lize? Jen 6 výher, 7 remíz a 14 porážek. To vše při skóre 28:46.