Ve Slavii nikdo neví, co se stane přes noc, tvrdí Jugas, který je v Edenu od léta domluven na další šanci

Byť se celé zimní přestupové období zdálo, že se sešívaný stoper Jakub Jugas odebere hostovat do známého prostředí ve Zlíně, nakonec zamířil do Mladé Boleslavi, v níž se opětovně potkal s dalším exzlínským borcem Tomášem Hájkem, jehož do města automobilů zapůjčila Viktoria Plzeň.

Ve Slavii nikdo neví, co se stane přes noc, tvrdí Jugas, který je v Edenu od léta domluven na další šanci

Jeho situaci v Edenu zkomplikovalo tříměsíční zranění, které ho notně vykolejilo. "Bylo to nejvážnější zranění mé kariéry. A stalo se v nejhorší možný okamžik. V přípravě, těsně před ligou. Docent Kolář říkal, že léčba může trvat půl roku i déle. Po pravdě, na podzim to nebylo ono. Nezazlíval jsem trenérovi, že hráli jiní. Karty byly rozdané jasně. Cítil jsem, že moje šance nejsou vysoké. Oni byli lepší, ale to neznamená, že se to nemůže změnit. Vím, že bych to měl ve Slavii těžké, na jaře bych odehrál možná jeden dva zápasy. Ale nemám se za co stydět. Odmakal jsem přípravu a teď se cítím dobře. Jsme předběžně domluvení, že se po sezoně vrátím. Ve Slavii ale nikdo neví, co se stane přes noc. Variant je moc. Nikomu nepřeju zranění, ale vidíte, co se stalo mně. Všechno může být jinak. Chtěl bych se o to ve Slavii poprat," nevzdal defenzivní specialista svůj návrat do Vršovic, kde k tomuto datu odehrál 28 zápasů s bilancí jedné branky a jedné asistence.

Ševci neklapli kvůli tomu, že se nedohodly kluby, do čehož nevidí. "Na konci přestupního termínu se ozvaly dva kluby, i ten druhý byl z vrchních pater tabulky. Potřeboval jsem, aby to dávalo smysl. Zavolal mi trenér Jozef Weber, že mě chce. Tomu jsem to odkýval jako prvnímu. Rozhodl jsem se, že jdu do toho. Jsem rád za tyhle tři čtyři měsíce, kdy budu mít zápasové vytížení. Věděl jsem, že šance hrát ve Slavii je malá a že nejspíš odejdu. Pan Nezmar se mi snažil vyjít vstříc," informoval na stránkách Deníku Sport šestadvacetiletý střední obránce, jenž zatím v novém prostředí zasáhl do dvou ligových duelů.

Do Boleslavi stále dojíždí z Prahy, čehož se účastní také Tomáš Hájek a Muris Mešanovič, jenž však ze Slavie odešel na přestup. "S Tomášem a Murisem se střídáme v řízení. Každý týden bere auto jeden z nás, ať je to spravedlivé. Máme sraz na jedné benzince a pak vyrazíme. Hájkova přítomnost ostatně byla jedna z věcí, která rozhodla pro Boleslav. Hráli jsme spolu nějakých pět let, usnadnilo mi to aklimatizaci. Asi je to osud. I když jsme se fotbalově před časem rozdělili, stýkali jsme se nadále. On mi teď předhazuje, že má titul s Plzní. Musím ho příští sezonu dohnat," usmíval se někdejší zadák Brna či Příbrami, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Na nové adrese ho zatím nadchli dva borci - a sice špílmachr Marek Matějovský a kanonýr i nejlepší střelec celé soutěže Nikolaj Komličenko. "Matějovský? Nepotkal jsem hráče s lepší myšlenkou a viděním hry. Je neuvěřitelné, co dokáže vytvořit. Taky mě překvapilo, v jaké je kondici. A Komličenko? "Neviděl jsem většího zabijáka. Na tréninku to uklízí levá pravá. Ví, kde má stát. Není na něm vidět vůle, jakou má třeba Mešanovič, někdy se mu trošku nechce. Ale to, že dal dvacet gólů, není náhoda. Co mu můžeme říct? V útoku teď máme neskutečnou sílu. Ale musíme tam dostat balon," uzavřel na serveru isport.blesk.cz Jugas.