Fantazie v Edenu! Sešívaní porazili Sevillu 4:3 a míří do čtvrtfinále

Ze Španělska si slávisté přivezli nadějnou remízu 2:2, a když se ve čtrnácté minutě po rohovém kopu Stocha a přiťuknutí Škody prosadil Ngadeu, bylo v Edenu hodně veselo. Když už to vypadalo, že sešívaní udrží vedení do poločasu, udělal chybu v obraně Kúdela a Kolář už s nabíhajícím Promesem nemohl dělat nic jiného, než faulovat.

Nařízenou penaltu proměnil Ben Yedder a bylo vyrovnáno. Nerozhodný stav ale dlouho nevydržel. Takřka okamžitě po začátku druhého poločasu se do vápna Sevilly vřítil Bořil a Navas zatáhl za ruční brzdu. Pokutový kop se tak narodil i na druhé straně a s jeho exekucí neměl problémy Souček. V 54. minutě vyrovnal na 2:2 výstavním volejem z dvaceti metrů El Haddadi. Další branku základní hrací doba nenabídla a na řadu tak přišlo prodloužení.

V 94. minutě se po rohu dostal do zakončení Souček, ale v pádu Vaclíka jen těsně nepřekonal. Naopak o čtyři minuty později udeřilo na druhé straně. Po centru Promese z levé strany předskočil Vazquez Ngadeua a překonal Koláře a se Slavií to vypadalo zle.

Jenže ve 102. minutě dostal přesný pas do vápna střídající Van Buren, udělal kličku Kjaerovi a střelou na zadní tyč vyrovnal. V poslední minutě prodloužení vybuchl Eden nadšením. Po střele z přímého kopu v podání Zmrhala a následném velkém závaru před brankou Vaclíka, se míč mezi nohama celé řady hráčů po střele Traorého dokutálel až za brankovou čáru. V zápětí mohl z brejku skórovat znovu Traoré, ale Vaclík ho vychytal. Slávistům se tak podařilo něco těžko uvěřitelného, tedy vyřadit favorizovanou Sevillu a postoupit do čtvrtfinále Evropské ligy.

Odvetné utkání osmifinále Evropské ligy:

Slavia Praha - Sevilla FC 4:3 po prodl. (2:2, 1:1)

Branky: 14. Ngadeu, 46. Souček z pen., 102. Van Buren, 119. Traoré - 44. Ben Yedder z pen., 54. El Haddadi, 98. F. Vázquez. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko - Sčerbakov, Dmitrijev (všichni Běl.). ŽK: Kolář, Král, Olayinka, Souček - F. Vázquez. Diváci: 19.020. První zápas: 2:2.

Slavia: Kolář - Masopust (90. Zmrhal), Kúdela, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček - Traoré, Stoch (92. Van Buren), Král (106. Frydrych) - Škoda (77. Olayinka). Trenér: Trpišovský.

Sevilla: Vaclík - Carrico, Kjaer, Gómez - Navas, Mesa (74. Gonalons), Sarabia (80. Silva), Banega, Promes - Ben Yedder (104. Rog), El Haddadi (90. F. Vázquez). Trenér: Machín.

Dynamo Kyjev - Chelsea 0:5 (0:3)

Branky: 5., 33. a 59. Giroud, 45.+1 Alonso, 78. Hudson-Odoi. První zápas: 0:3, postoupila Chelsea.

Krasnodar - Valencie 1:1 (0:0)

Branky: 85. Sulejmanov - 90.+3 Guedes. První zápas: 1:2, postoupila Valencie.

Salcburk - Neapol 3:1 (1:1)

Branky: 25. Dabur, 65. Gulbrandsen, 90.+2 Leitgeb - 14. Milik. První zápas: 0:3, postoupila Neapol.

Arsenal - Rennes 3:0 (2:0)

Branky: 5. a 72. Aubameyang, 15. Maitland-Niles. První zápas: 1:3, postoupil Arsenal.

Inter Milán - Frankfurt 0:1 (0:1)

Branka: 6. Jovič. První zápas: 0:0, postoupil Frankfurt.

Villarreal - Petrohrad 2:1 (1:0)

Branky: 29. Moreno, 47. Bacca - 90.+1 Ivanovič. První zápas: 3:1, postoupil Villarreal.

Benfica Lisabon - Dinamo Záhřeb 3:0 po prodl. (1:0, 0:0)

Branky: 71. Jonas, 94. Ferro, 105. Grimaldo. ČK: 104. Stojanovič (Dinamo). První zápas: 0:1, postoupila Benfica.