Sešívané hřeje status evropského čtvrtfinalisty po dlouhých 19 letech. Vyslali jasný vzkaz do Plzně

Pražská Slavia to dokázala. Po devatenácti letech se dostala do čtvrtfinále evropských pohárů a co víc, vyřadila Sevillu, která je historicky nejúspěšnějším týmem soutěže, přičemž Evropskou ligu vyhrála mezi lety 2014 a 2016 třikrát v řadě. Už už to vypadalo, že to Sešívaným nevyjde, když jim dal ve 102. minutě naději van Buren. Když se minutu před koncem prodloužení trefil Traoré, Sinobo Stadium doslova explodoval.

Sešívané hřeje status evropského čtvrtfinalisty po dlouhých 19 letech. Vyslali jasný vzkaz do Plzně

Zápas se Sevillu ale pro Slavii neznamená pouze postup do čtvrtfinále a příjemnou finanční prémii, která čítá v přepočtu 38,5 milionů korun. Slavie vyslala také jasný vzkaz do Plzně, že to není pouze ona, kdo má na základní skupinu Ligy mistrů. Slavie je po letech temnoty definitivně zpět. A kdy hrál tým z Edenu čtvrtfinále Poháru UEFA (přechůdce Evropské ligy) naposledy?

Psal se rok 2000, když dokázala Slavie v osmifinále Poháru UEFA vyřadit italské Udinese. Ve čtvrtfinále jí los přisoudil anglický Leeds a navzdory dvěma vstřeleným gólům legendy klubu Ivo Ulicha klub po souhrnném kole ze soutěže vypadl. Od té doby se do jarní části evropských pohárů dostával spíše sporadicky, o to větším úspěchem je postup právě přes Sevillu.

Plzeň se do čtvrtfinále Evropské ligy nikdy nepodívala, v posledních letech se to z českých klubů podařilo pouze pražské Spartě, která v roce 2016 senzačně vyřadila Lazio Řím a ve čtvrtfinále s rozsáhlou marodkou podlehla právě Villarrealu, na který může nyní narazit i Slavia. „Teď mám v hlavě jen ty dva anglické týmy. Hlavním cílem je titul, největším snem je ale účast v základní skupině Ligy mistrů,“ přiznal Trpišovský na pozápasové tiskové konferenci.

Z výčtu soupeřů, které může Slavia potkat ve čtvrtfinále jde mráz po zádech, některé varianty můžeme přesto považovat za schůdnější. V nabídce je Chelsea, Valencie, Neapol, Arsenal, Benfica Lisabon, Frankfurt a Villarreal. Zamíří Sešívaní znovu do Španělska, nebo si konečně zahrají v Trpišovského vysněné Anglii? To se dozvíme v pátek ve 13:00.