Zelenka o Realu: Obranu bude muset personálně proměnit nejvíc, defenziva je po celou sezonu hrozná

Jedním z esparťanských hráčů, kteří si pamatují 18 let starý pohárový dvojzápas proti Realu Madrid, je někdejší záložník a majitel dvou českých titulů z let 2003 a 2005 Lukáš Zelenka. Právě on se tehdy na trávníku potkal s hráči jako Casillas, Carlos, Zidane, Raúl či Figo.

Zelenka o Realu: Obranu bude muset personálně proměnit nejvíc, defenziva je po celou sezonu hrozná

"Mám vlastně štěstí, že jsem za Spartu hrával v době, kdy pro ni evropské poháry byly samozřejmostí, a to včetně Ligy mistrů. Ale zápas s Realem, to bylo opravdu něco mimořádného, takové to jednou za život. Co do vývoje skóre jsme s nimi drželi krok, dvakrát jsme vyrovnali, ale zároveň to bylo i tak, že po obou našich gólech, vždycky jen pár minut nato, dokázali hráči Realu gólem odpovědět a zase nám ve skóre ucuknout. Upřímně: Já bych ten zápas popsal známým sloganem: kočka-myš. Sotva hráči Realu ucítili náznak pro ně nebezpečného vývoje skóre, tak prostě na chvíli zapnuli na vyšší obrátky. A ten zápas si ve skutečnosti bezpečně pohlídali. Jak bych popsal náš tehdejší výkonnostní rozdíl? Asi takhle: Kdybychom si srovnali hráče na nějaké stupnici podle jejich technických schopností při ovládání míče a podobně, tak by platilo, že i relativně nejslabší hráč Realu byl na tom výrazně, výrazně líp než kdokoli z nás v týmu Sparty," uvedl na webu seznamzpravy.cz devětatřicetiletý internacionál.

V této sezoně Bílému baletu moc karty nejdou a už to odnesli dva trenéři. Jak Julen Lopetegui, tak Santiago Solari. Na lavičku se tak vrátil Zinedine Zidane, jenž přitom opustil San Bernabéu na konci minulé sezony. Ten bude muset nynější kádr notně osvěžit a první letní posilu z Porta už má rezervovanou. "V létě prostě musí nakupovat. Přinejmenším do každé řady, tedy obrany, zálohy a útoku, přinejmenším po jedné posile. A obranu budou muset asi personálně proměnit ještě víc, ta jejich defenziva je prakticky po celou sezonu prostě hrozná. No a jestli je pravda, že se zbaví Balea, tak určitě musí místo něj sehnat útočníka," upozornil na serveru seznamzpravy.cz bývalý hráč Prostějova, Anderlechtu, Westerla, Manisasporu, Slovácka či Honvédu Budapešť.

A jaké úkoly čekají francouzského mistra světa i Evropy z let 1998 a 2000, který už připravuje tým na víkendové utkání s Celtou Vigo, nejdříve? "V první řadě musí silou své osobnosti a velkého jména narovnat problematické body uvnitř týmu a v jeho okolí. Solari herně odstavil Marcella a Balea. To podle mě u takových fotbalistů skoro ani nejde. Mít takové hráče k dispozici a nestavět je, to prostě není normální. Nějaké spory prý měli i Sergio Ramos s prezidentem klubu Pérezem, těch věcí na řešení bude mít asi Zidane hodně. A určitě by mu hodně pomohlo, kdyby do angažmá vstoupil vítězstvím," zakončil na stránkách seznamzpravy.cz mistr Evropy do jednadvaceti let z roku 2002.