Vaclík tvrdí, že čtvrtfinále EL nemusí být pro Slavii konečnou: Když se k ní přikloní opět trošku štěstí, může potrápit i další týmy

OBSAHUJE OHLASY

Devětadvacetiletý reprezentační brankář Tomáš Vaclík ze Sevilly měl sice v uplynulých dnech zdravotní potíže, nicméně protože už se cítil celkem dobře, v odvetě proti Slavii nastoupil. "Ještě mě to trošku omezuje, ale na zápas jsme byl nachystaný. Bohužel to pro nás nedopadlo dobře," posteskl si někdejší gólman Viktorie Žižkov, Sparty či Basileje.

Vaclík tvrdí, že čtvrtfinále EL nemusí být pro Slavii konečnou: Když se k ní přikloní opět trošku štěstí, může potrápit i další týmy

Co podle něj rozhodlo o tom, že pětinásobný vítěz Evropské ligy skončil již v osmifinále? "Říkal jsem, že klíč bude první zápas doma, bohužel jsem měl pravdu, že výsledek 2:2 Slavii nahrál skvěle. Doma měly platit ještě další dva naše góly. Dali jsme jich celkem pět, ale dostali jsme šest, což je obrovské číslo. Vymlouvat se na smůlu, to určitě nemůžeme. Ten dvojzápas se sešel tak nějak, že to pro nás dopadlo hrozně blbě. Je to obrovské zklamání," přiznal svěřenec kouče Pabla Machína.

Vaclík odmítl, že by se Sevilla ve druhé půli prodloužení sesypala. "Slavia hrála to, co jsme od ní očekávali. Věděli jsem, že i tentokrát si budou chtít pomoct standardkou. Bohužel hned jsme z ní dostali gól. Potom vedeme 3:2, jsme dva góly nahoře, a za dvacet minut dostaneme dva góly a z dvojzápasu, který jsme měli zvládnout a postoupit, pojedeme domů zklamaní," opakoval dlouholetý člen národního mužstva, který za pár dní bude muset přepnout na mezinárodní pole a souboje s Anglií a Brazílií.

Práě probíhající kalendářní rok zatím jeho chlebodárci nesvědčí, propadl se totiž i v Primera División. "Rok 2019 se pro nás vyvíjí šíleně. Hned od začátku dostáváme spoustu gólů, nevyhráváme zápasy a venku vlastně jenom prohráváme. Hned od ledna se to na nás přilepilo a nemůžeme se z toho dostat. Cíl pro nás je ale furt stejný, udělat čtvrté místo a hrát příští tok Ligu mistrů. Z Evropské ligy to nezvládneme, tak to musíme udělat v lize," podotkl trojnásobný šampion švýcarské nejvyšší soutěže.

A jaké dává mezi posledními osmy týmy šance sešívanému mužstvu, které jim vystavilo stopku? "Je to fotbal, stát se může všechno. Viděli jsme za ty dva zápasy všechno, co fotbal dokáže přinést. Slavia se bude prezentovat stejným způsobem jako proti nám, když se přikloní opět trošku štěstí na jejích stranu, tak může potrápit i další týmy," uzavřel vítkovický odchovanec.