Čtvrtfinále Evropské ligy bylo rozlosováno. Slavia jde na Chelsea. Koho může potkat v případném semifinále?

Čtvrtfinále Evropské ligy bylo rozlosováno. Slavia jde na Chelsea. Koho může potkat v případném semifinále?

Nejprve byl vyřazen belgický Genk, pak byla vystavena stopka španělské Seville a po úspěšných dvou jarních dvojzápasech Evropské ligy se tak Slavia nemohla dočkat čtvrtfinálového losu, který proběhl ve švýcarském Nyonu v pátek jednu hodinu po poledni. 

Sešívaného lídra Fortuna:ligy jako vždy zastupoval na diplomatickém poli generální sekretář Jiří Vrba, který měl od trenéra Jindřicha Trpišovského, brankáře Ondřeje Koláře či obránce Vladimíra Coufala jasný úkol - "přivézt" zpět do Prahy zástupce Premier League v podobě londýnských titánů Chelsea či Arseanalu.

Další soupeři, kteří slavnému "S" z Vršovic před losem hrozili, byli Benfica Lisabon, Villarreal, Valencia, Eintracht Frankfurt a SSC Neapol. A jak to nakonec všechno dopadlo?

Arsenal pojede do Neapole, Villarreal se v čistě španělském souboji utká s Valencií, Frankfurt, který vyřadil slavnější Inter Milán, čeká výjezd do Lisabonu a Slavia přivítá v Edenu Chelsea. 

Lepší z dvojice Slavia - Chelsea, která ve čtvrtek večer řádila na hřišti Dynama Kyjev, se v semifinále utká buď s Benfikou, nebo Eintrachtem.

Čtvrtfinálové termíny jsou 11. a 18. dubna. První datum patří vršovickému SInobo Stadium, druhé Stamford Bridge.

Los čtvrtfinále EL:

SSC Neapol -  Arsenal FC

Villarreal CF - Valencia CF

Benfica Lisabon - Eintracht Frankfurt

SK Slavia Praha - Chelsea FC

P.S: Věděli jste, že pokud jde o koeficient, české týmy díky Slavii definitivně získaly jistotu třináctého místa? Sešívaní si navíc vyřazením Sevilly zajistili dalších 1,5 milionu eur (38,5 milionů korun) a za celý pohárový ročník již vydělali zhruba 216 milionů korun.